.
.
.

برکناری یک وزیر تونسی به دلیل اهانت به پادشاهی سعودی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

رئیس حکومت تونس، روز جمعه اعلام کرد، "عبدالجلیل بن سالم" وزیر امور مذهبی آن کشور را به دلیل عدم رعایت معیارهای وظایف دولتی از کار برکنار کرده است.

در بیانیه‌ای که دفتر نخست وزیری در این‌باره منتشر کرد، آمده است: عبدالجلیل بن سالم به دلیل رعایت نکردن معیارهای وظایف دولتی و همچنین به دلیل سخنانی که حمله به اصول دیپلماتیک و پایه‌های دیپلماسی کشور به حساب می‌آید، از کار برکنار شده و با تصمیم "یونس الشاهد" نخست وزیر تونس، «غازی الجریبی» وزیر دادگستری این کشور را به نیابت از سالم، مسئول اجرای امور وزارت امور مذهبی این کشور شده است.

بن سالم پیش در روز پنج‌شنبه و در سخنانی اهانت‌آمیز، در جلسه استماع کمیته حقوق و آزادی‌های پارلمان تونس، گفت: به سفیر پادشاهی سعودی و همچنین دبیرکل وزرای کشور اتحادیه عرب که او هم سعودی است، گفتم، مکتب خود را اصلاح کنید، چرا که تروریسم به‌طور تاریخی از آن منشأ می‌گیرد.

پس از این اظهارات، وزارت امور مذهبی تونس با انتشار توضیحی اعلام کرد که روابط این کشور با پادشاهی سعودی در راستای خدمتگزاری به دین اسلام است و روابط آنان آنقدر محکم و استوار است، که چیزی آن را مکدر نمی‌کند.