.
.
.

بازداشت 9 نفر از نویسندگان روزنامه جمهوریت ترکیه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع خبری ترکیه روز شنبه از بازداشت 9 نفر از نویسندگان و دبیران روزنامه جمهوریت ترکیه به اتهام «حمایت ضمنی» از گروه های تروریستی با حکم دادگاه بازداشت شدند.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، 9 نفر از نویسندگان و دبیران روزنامه جمهوریت ترکیه از جمله مراد صابونچی، سردبیر این روزنامه در چارچوب تحقیقات قضائی به اتهام «حمایت ضمنی از گروه های تروریستی پ.ک.ک/ک.ج.ک و فرقه تروریستی فتو» با حکم دادگاه بازداشت شدند.

دادگاه حکم بازداشت مراد صابونچی، گورآی تکین اوز، احمد قدری گورسل، حاجی موسی کارت، مصطفی کمال گون گور، تورخان گونای، حاقان قاراسینیر، اوندر چلیک و بلند اوتکو را صادر کرده است.

همچنین گون سلی اوزالتای، مسئول مالی- بلند ینر، مسئول مالی سابق- آیدین انگین و حکمت چتین کایا، از نویسندگان این روزنامه نیز با حکم دادگاه و به شرط کنترل قضائی و منع خروج از کشور آزاد شده اند.

پیش از این دادستان مسئول پرونده از دادگاه خواستار صدور حکم بازداشت برای تمامی این افراد شده بود.

پیشتر در تاریخ 31 اکتبر در جریان عملیات ضد تروریسم پلیس استانبول 13 تن از کارکنان روزنامه جمهوریت با حکم دادستانی دستگیر شده بودند.

گفتنی است که دولت ترکیه از زمان وقوع کودتای نافرجام، تاکنون بیش از 110 هزار نفر را از کار اخراج و برخی را بازداشت کرده است .