.
.
.

ضرب و شتم شديد زندانیان سیاسی در زندان تبريز

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

به دنبال تجمع اعتراضى تعدادى از زندانيان سياسى آذربايجانى، ماموران انتظامات به اندرزگاه بند ۱۲ زندان تبریز يورش برده و اقدام به ضرب و شتم شدید زندانیان سیاسی كرده، که در اثر آن دو تن از زندانیان به نامهاى حسین علی‌محمدی از ناحیه سر دچار شکستگی و خونریزی شده و مرتضی مرادپور نیز بیهوش شده است.

به گزارش سايت " اویان نیوز"، سه‌شنبه ۱۱آبان۹۵ در بند ۱۲ محکومین زندان مرکزی تبریز در پی اعتراض حسین علی‌محمدی به تحقیر یک زندانی تبعه کشور لهستان از طرف دیگر محکومین مورد حمله و ضرب و شتم زندانیان قرار گرفته است.

پس از اطلاع مسئولان اندرزگاه بند این فعال مدنی آذربایجانی مجدداَ مورد ضرب و شتم جمعی انتظامات که توسط «سلطانی» مسئول این اندرزگاه و از میان زندانیان هر بند برگزیده میشوند قرار گرفته و از ناحیه سر دچار شکستگی و خونریزی گشته است.

نهایتاً حسین علی‌محمدی با وجود جراحات از ناحیه سر، به بند ویژه زندان مرکزی تبریز منتقل شده است.

مرتضی مرادپور دیگر محبوس سیاسی این بند نیز پس از اعتراض به این عملکرد مسئولین بند، مورد ضرب و شتم ماموران انتظامات قرار گرفته و برای مدتی دچار بیهوشی شده است.

مرتضی مرادپور از روز سه‌شنبه۴ آبان ۹۵ و در اعتراض به عدم اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی در پرونده خود و ممانعت از آزادیش در اعتصاب غذا بسر می برد. وی پس از به هوش آمدن همچنان در بند ۱۲ محکومین نگهداری می شود.

زندان مرکزی تبریز علی‌رغم تاکید اساسنامه داخلی سازمان زندانها مبنی بر اصل تفکیک جرائم، فاقد بند سیاسی بوده و محبوسین سیاسی-عقیدتی با زندانیان جرائم خطرناکی مثل قتل عمد و سرقت مسلحانه در یک محل نگهداری می شوند.

سايت "اویان نیوز" در گزارش تكميلى خبر داده كه انتظامات زندان فعالین آذربایجانی را برای انصراف از پیگیری شکایت خود به مرگ تهدید کرده‌اند. همچنین دفتر بند۱۲محکومین نیز ضمن پیج عمومی در ساختمان، خواستار امضای برگه شکایت علیه این فعالین توسط سایر زندانیان و ارائه شهادت برای مقصر جلوه دادن آنها شده است.

بنا به اين گزارش ، انتظامات بند ۱۲محکومین زندان تبریز که اکثرا از محکومین به اعدام و مجرمین جرائم خطرناک هستند با ایجاد جو رعب و وحشت و تهدید به مرگ این فعالین آذربایجانی در پی فشار برای انصراف از شکایت و عدم پیگیری ماجرای ضرب و شتم امروز هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم