.
.
.

نیروهای عراقی وارد منطقه «الکرامه» در شهر موصل شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یک افسر بلند پایه عراقی بعد از ظهر روز دوشنبه به خبرگزاری رویترز گفته است که نیروهای این کشور وارد منطقه ای در موصل شدند.
نفوذ نیروهای عراقی به محله ای در داخل موصل پس از دو هفته نبرد سنگین میان تندروهای داعش و نیروهای مشترک صورت می گیرد.

به گزارش خبر گزاری رویترز، یک افسر ارشد دستگاه مبارزه با تروریسم در عراق، امروز- دوشنبه- اعلام کرد نیروهای این کشور وارد کوی «الکرامه» از مناطق داخلی موصل شده‌اند. این نخستین منطقه از شهر موصل است که نیروهای عراقی پس از دو هفته از آغاز عملیات آزادسازی شهر، وارد آن می شوند.

این افسر ارشد در روستای تازه‌آزادشده‌ی «بزوایا» در شرق موصل گفت که نیروهای دستگاه مبارزه با تروریسم در الکرامه خواهد ماند تا نیروهای عراقی برای پوشش مناطق پشت سر یگان ضدترور فرا برسند.

بزوایا و «کوکجلی» دو روستای باقی‌مانده در شرق موصل بودند که ارتش و یگان ضدترور بامداد امروز برای آزادسازی آنها وارد عمل شدند. هدف این حمله پاکسازی مناطق باقی‌مانده و استقرار در چندصدمتری شرق موصل عنوان شده بود.

در همین راستا، یک افسر ارشد دستگاه مبارزه با تروریسم در عراق تصریح کرد: «هدف آزادسازی بزوایا و کوکجلی، دو روستای باقی‌مانده در مسیر موصل است. اگر موفق به این کار شویم، تنها چند صد متر از موصل فاصله خواهیم داشت».

نیروهای عراقی بامداد دوشنبه با زره‌پوش و تانک به سمت بزوایا حرکت کردند. توپخانه و بمب‌افکن‌های ائتلاف بین‌المللی ضد داعش هم با هدف قرار دادن مواضع داعش از آنها پشتیبانی می‌کردند.

فرماندهی ستاد مشترک عملیات ضد داعش گفته بود، نیروهای ارتش و یگان ضد تروریسم از سه محور پیشروی به سوی غرب دجله را آغاز کرده‌اند. رودخانه دجله موصل را به دو قسمت تقسیم می‌کند. منظور از کرانه غربی دجله، شرق موصل است و منظور از کرانه شرقی، غرب موصل.

عناصر داعش می‌کوشند با تله‌های انفجاری و خودروهای بمب‌گذاری‌شده پیشروی نیروهای دولتی را کند سازند.

عملیات آزادسازی موصل در تاریخ 17 اکتبر آغاز شد نیروهای عراقی و پیشمرگه های کردستان عراق با پشتیبانی هوایی ائتلاف بین المللی ضد داعش تاکنون توانستند مناطق متعددی را از چنگ داعش آزاد کنند.