.
.
.

موصل...محاصره بعشیقه توسط پیشمرگه‌های کردستان عراق

دوربین العربیه در خط مقدم جبهه بعشیقه صحنه‌های جنگ را از نزدیک رصد می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

نیروهای پیشمرگه کردستان عراق روز دوشنبه 31 اکتبر اعلام کردند که شهر بعشیقه را به محاصره خود درآوردند.

گزارشگر العربیه که همراه با جنگجویان پیشمرگه عراق در خط مقدم جبهه درگیری حضور دارد، از آماده سازی نیروهای پیشمرگه‌ برای حمله نهایی در روزهای آینده خبر داد.

طبق گزارش العربیه، شهر بعشیقه اکنون از همه محورها محاصره شده است. این شهر از نظر نظامی تقریبا سقوط کرده و نیروهای داعش در محاصره کامل قرار گرفته‌اند.

به گفته فرمانده عملیات تنها 150 داعشی برای جنگ در داخل بعشیقه باقی مانده‌اند. به نظر می رسد که این افراد تندرو تا آخرین نفس با نیروهای پیشمرگه کرد خواهند جنگید.

سرلشکر بهرم عریف یاسین، فرمانده پیشمرگه‌های کردستان در غرب بعشیقه گفته است ، داعش خودروهای بمبگذاری، عوامل انتحاری و مین گذاری‌ها را آماده کرده است. این تاکتیک‌های داعش حرکت ما به سوی داخل شهر را کند کرده است .ما نمی خواهیم تلفات زیادی بدهیم لذا با روش‌های ما بگونه‌ای است که نگذاریم آسیبی به نیروهایمان برسد.

گزارشگر العربیه، می گوید هنگام حضورش در محور جنوب غرب بعشیقه یکی از جنگجویان داوطلب آلمانی به نام سایکو زایولد را مشاهده کرده است . این جنگجو دو سال است که با پیشمرگه‌ها علیه داعش می جنگد. سایکو به گزارشگر العربیه گفت:« هنگامی که در سال 2014 اقدام جنایتکارانه داعش علیه زنان و کودکان ایزدی را مشاهده کرد، همان موقع تصمیم گرفت که به کمک آنان بشتابد او گفت دو سال است که نیروهای پیشمرگه را آموزش می دهم».

سایکو گفت پیشمرگه‌ها شایسته احترامند آنها برای امنیت و آسایش مردم تلاش می کنند. این جنگجوی آلمانی افزود که او تنها کسی نیست که به کمک پیشمرگه ها شتافته است بلکه صدها تن از افراد خارجی که با عملکرد داعش مخالفند در کنار پیشمرگه‌ها با این گروه تروریستی می جنگند.

سایکو پیش بینی کرد که احتمالا در چند روز آینده بعشیقه از چنگ داعش آزاد خواهد شد و با پایان عملیات بازپس گیری بعشیقه ماموریت نیروهای پیشمرگه کردستان در موصل پایان خواهد یافت.