.
.
.

جنگ خیابانی میان مخالفان سوری با ارتش اسد در غرب حلب

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع مخالفان سوری روز دوشنبه 31 اکتبر 2016 اعلام کردند، به دنبال پیشروی مخالفان سوری در مناطق غرب حلب اکنون درگیری‌ها میان نیروهای مخالفان و ارتش اسد و شبه نظامیان حامی آن به درگیری‌های خیابانی رسیده است.

طبق این گزارش درگیری‌ها در در محورهای حومه حلب جدید و منطقه جنوب موسوم به «مجتمع مسکونی سه هزار آپارتمان» در کوی الحمدانیه و شهرک «آکادمی نظامی اسد» متمرکز شده است.

مخالفان سوری با آتشباری سنگین خمپاره و موشک مناطق تحت کنترل نیروهای اسد را هدف قرار دادند.

نیروهای مخالفاف اسد همچنین یک حمله از سوی نیروهای اسد به مناطق تحت کنترل خود را با مقاومت دفع کردند . طبق منابع سوری در این حمله تعداد زیادی از نیروهای اسد کشته شدند.

مخالفان سوری یک هفته پیش اعلام کردند که عملیات هجومی گسترده ای را برای شکست محاصره حلب آغاز کرده‌اند.

بر اساس این گزارش طی این درگیری ها دست کم 55 تن از نیروهای اسد کشته شدند.

طبق این گزارش شمار زیادی از شبه نظامیان حزب الله لبنان و دیگر گروههای شبه نظامی فرقه گرا که در سوریه علیه انقلابیون سوریه می جنگند طی روزهای اخیر در حلب کشته شدند.

کارشناسان نظامی می گویند با تسلط مخالفان سوری بر آکادمیک نظامی اسد در حلب راه برای پیشروی آنها به سوی الحمدانیه و شکست محاصره این شهر فراهم می شود.

پایگاه نظامی موسوم به «اکادمی نظامی اسد» بزرگترین پایگاه نظامی ارتش اسد در این شهر است. در منطقه حمدانیه نیروهای حزب الله لبنان و شبه نظامیان فرقه گرای عراقی موسوم به النجباء متمرکز هستند.