.
.
.

کشورهای عربی خلیج پرتاب موشک از سوی حوثی ها به سمت مکه را محکوم کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شورای همکاری خلیج، بحرین، امارات و قطر، روز جمعه، پرتاب یک فروند موشک بالستیک از سوی حوثی ها در یمن به سمت مکه مکرمه را محکوم کردند.

شورای همکاری، تجاوز وحشیانه حوثی ها را برای مسلمانان تحریک آمیز و دلیل عدم پذیرش قطعنامه های بین المللی به شمار آورد.

عبدالله بن زاید وزیر خارجه امارات گفت که ایران از شبه نظامیانی حمایت می کند که مکه مکرمه را با موشک هدف قرار دادند. او رژیم ایران را «مدعی اسلام و در عین حال پشتیبان پرتاب موشک به سمت مکه» توصیف کرد.

از سوی دیگر، پادشاهی بحرین نیز به شدت اقدام شبه نظامیان در یمن به پرتاب یک فروند موشک بالستیک به سمت مکه مکرمه را محکوم کرد.

در بیانیه رسمی پادشاهی بحرین آمده است:« هدف قرار دادن زمین مبارک، اقدامی تحریک آمیز برای مسلمانان در همه مناطق جهان و عملی جنایتکارانه پست است که از همه محدودیت های مذهبی، اخلاقی و انسانی گذشته است ».

بیانیه دولت بحرین با اعلام ایستادگی مردم این کشور در کنار پادشاهی سعودی، در مقابله با تروریسم، از همه کشورهای اسلامی عضو سازمان همکاری اسلامی خواست که این تجاوز جنایتکارانه و حمامیان آن را محکوم کنند.

بیانیه بحرین همچنین بر حمایت این کشور از دولت مشروع یمن به رهبری عبدربه منصور هادی و راه حل مسالمت آمیز در این کشور بر پایه طرح کشورهای عربی خلیج، نتایج گفتگوهای ملی و قطعنامه شماره 2216 شورای امنیت تاکید کرد.

در همین حال، وزارات خارجه قطر نیز با صدور بیانیه، پرتاب موشک بالستیک به سمت مکه مکرمه را محکوم کرد. بیانیه قطر، پرتاب موشک از سوی حوثی ها را، اقدامی تحریک آمیز برای میلیون ها مسلمان در جهان به شمار آورد.