.
.
.

منابع نظامی: تنها یک روستا بین شهر موصل و نیروهای عراقی باقی مانده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

نیروهای مبارزه با تروریسم عراق روز جمعه 28 اکتبر اعلام کرد، این نهاد نظامی وظایف موکول به خود در شرق موصل را به اتمام رسانده است و اکنون نیروهای این نهاد در شرق موصل متمرکز شده تا با رسیدن نیروها از جنوب عملیات ورود به شهر را تکمیل کنند.

منابع نیروهای مبارزه با تروریسم عراق می گویند بین منطقه ورودی شهر موصل از شرق و نیروهای این نهاد یک روستا با فاصله تنها 4 کیلومتر باقی مانده که هنوز در اختیار داعش است.

این منابع افزودند که نیروهای مبارزه با تروریسم چندین تونل و چند کارگاه ساخت بمب و تله‌های انفجاری در منطقه برطله در شرق موصل پیدا کردند. منطقه برطله که اکنون از دست داعش آزاد شده است اکنون مرکزی برای تجمع نیروهای دولتی عراق که خود را برای حمله نهایی به موصل آماده می کنند، تبدیل شده است.

سرهنگ حیدر فاضل، فرمانده عملیات محور شرق موصل گفت:« نیروهای ضد تروریسم عراق ماموریت خودشان را در شرق موصل به نحو احسن انجام دادند و الان منتظرند تا دیگر نیروهای عراقی از منطقه جنوب موصل عملیات را تکمیل کنند.

در جنوب موصل نیز نیروهای مشترک عراقی در منطقه الشوره و الکیاره به شدت با داعش درگیر شدند. این درگیری‌ها از شمال تا شرق موصل امتداد داشته است.

برخی منابع نظامی می گویند مین گذاری، گذاشتن کامیون‌های انتحاری، دلیل اصلی کندی عملیات نیروهای عراقی برای ورود به داخل شهر موصل است.

در همین حال سازمان ملل متحد اعلام کرد،آزادسازی موصل تاکنون بیش از 10 هزار خانواده از موصل فرار کردند.