.
.
.

مخالفان اسد با موشک‌ باران یک پایگاه هوایی عملیات شکست محاصره حلب را آغاز کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یکی از فرماندهان مخالفان و دیده‌بان حقوق بشر سوریه اعلام کردند که جنگجویان مخالف اسد، پایگاه هوایی نیرب تحت کنترل نیروهای دولتی را، هدف حملات موشکی خود قرار دادند.

با این حمله که روز جمعه ۲۸ اکتبر روی داد، مخالفان خود را برای حمله‌ای جدید با هدف شکست محاصره مناطق تحت کنترل خود در شرق حلب آماده می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، زکریا مفلاجی یکی از مسئولان گروه «فاستقم» فعال در حلب گفت که شماری از گروه‌های مسلح در حمله جدید شرکت می‌کنند و بمباران پایگاه هوایی بخشی ازاین حمله است.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه می‌گوید که موشک‌های زمین به زمین گراد، پایگاه النیرب و مواضعی دیگر در نزدیک پایگاه هوایی حمیمیم در نزدیکی لاذقیه را هدف قرار دادند.

مناطق شرق حلب از مدت‌ها پیش در حاصره نیروهای دولتی و متحدانشان قرار دارد و این نیروها با بمباران شدید مناطق مسکونی، حمله‌ای برای به کنترل در آوردن کل حلب آغاز کردند.

از سویی دیده بان حقوق بشر سوریه گزارش داده است که حملات خمپاره‌ای که به مناطقی در غرب حلب که در کنترل نیروهای دولتی قرار دارد، شماری کودک را کشت.

بنا بر این گزارش، حملات خمپاره‌ای مخلفان به مدرسه‌ای در منطقه الشهباء حلب، سه کودک را کشت و ۱۴ تن دیگر را زخمی کرد.

در حمله‌ای دیگر که محله الحمدانیه حلب را هدف قرار داد، ۳ کودک دیگر کشته شدند.

این حملات یک روز پس از آن صورت گرفت که جنگنده‌هایی که روسی یا سوری هستند، مدرسه‌ای در شهرک هاس در استان ادلب را بمباران کردند که طی آن دستکم ۲۲ کودک دانش‌آموز کشته شدند.