.
.
.

نیروهای داعش در موصل تراشیدن ریش و تغییر چهره را آغاز کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

هم‌زمان با پیشروی نیروهای عراقی به سمت شهر موصل برای آزادسازی آن از تصرف گروه داعش، شبه‌نظامیان این گروه، تراشیدن ریش و تغییر چهره خود را آغاز کردند.

این در حالی است که نیروهای عراقی به چند کیلومتری شهر رسیدند و شمار فراری‌ها از حومه‌های شهر در حال افزایش است.

شماری از ساکنان شهر موصل در تماس‌های تلفنی با خبرگزاری فرانسه گفتند که جهادی‌ها پس از پیشروی نیروهای عراقی در جبهه شرقی، خود را برای حمله از سوی آنها به شهر آماده می‌کنند. نیروهای عراقی که نیروهای سازمان مبارزه با تروریسم در مقدمه آن‌ها هستند، به حدود ۵ کیلومتری شرق موصل رسیدند.

ابو سیف، نام مستعار یکی از ساکنان موصل است که در این باره گفت: «آن‌ها تراشیدن ریش و تغییر چهره ظاهری خود را آغاز کردند. به نظر می‌رسد که ترسیده‌اند یا آماده فرار هستند».

مسئولانی نظامی و شاهدان عینی می‌گویند که نیروهای داعش، تغییر محل سکومت خود را آغاز کرده و از بخش شرقی موصل به غرب آن می‌روند. غرب موصل به خاطر نزدیکی‌اش به مرزهای سوریه، پایگاه سنتی آن‌ها است.

شماری از ساکنان از داخل شهر می‌گویند که صدای درگیری‌های شرق و شمال را می‌توانند بشوند. جنگنده‌های ائتلاف بین‌الملل به رهبری آمریکا هم اکنون در ارتفاعی کمتر از گذشته، بر فراز شهر پرواز می‌کنند.

نیروهای ارتش و پیشمرگه عراق، در پیشروی هفته گذشته خود به سمت موصل، تعداد زیازی از روستاها را به کنترل خود درآوردند. آن‌ها در پیشروی‌های خود با حملات موشکی، مهاجمان انتحاری و تک‌تیراندازها روبرو بودند.