.
.
.

آمریکا: به روسیه تبریک می‌گوییم؛ طی 8 روز از بمب‌های خوشه‌ای در حلب استفاده نکرد!

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سامنتا پاور نماینده آمریکا خطاب ویتالی چورکین نماینده روسیه در سازمان ملل گفت: روسیه از سازمان ملل انتظار مدح و ستایش دارد… به شما تبریک می‌گوییم؛ طی 8 روز در حلب از بمب‌های خوشه‌ای استفاده نکردید.

به گفته نماینده آمریکا در سازمان ملل، روسیه بیش از صد بمب در بمباران مدارس حلب به کار برده است. سامنتا پاور روسیه را متهم کرد که ساکنان حلب را میان ترک شهر یا قتل عام مخیر کرده است.

استیون اوبرین مسوول کمک‌رسانی سازمان ملل نیز اظهار داشت که وضعیت در سوریه رو به وخامت گذاشته است و تاکنون هیچگونه اقدام تاثیرگذاری برای توقف جنگ و رنج و محرومیت ملت سوریه صورت نگرفته است. او نسبت به بستن گذرگاه‌های انسانی جهت تخلیه زخمی ها، ابراز نگرانی کرد.

از سوی دیگر، سفیر بریتانیا در سازمان ملل گفت که روسیه هیچ‌گاه بمباران حلب را متوقف نکرده است و در شورای امنیت از حق وتو استفاده می‌کند. او از حمایت کشورش از هر قطعنامه ای که روسیه و رژیم اسد را مجبور به توقف بمباران کند، خبر داد.

موضع فرانسه نیز مشابه بریتانیا و آمریکا در قبال روسیه بود. نماینده فرانسه با اشاره به هدف قرار دادن عمدی کادرهای پزشکی در حلب گفت که اوضاع در سوریه فاجعه‌آمیز است.