.
.
.

عراق...پیشمرگه‌ها حمله غافلگیرانه داعش به سنجار را با شکست مواجه کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع نظامی عراق روز دوشنبه 24 اکتبر 2016 اعلام کردند، پیشمرگ‌های کردستان عراق حمله «غافلگیرانه» داعش به منطقه سنجار در غرب موصل را شکست داده و تعدادی از شبه نظامیان داعش را به قتل رسانده‌اند.

طبق این منابع جنگنده‌های ائتلاف بین المللی ضد داعش در این عملیات نیروهای پیشمرگه را پوشش می داد.

طی درگیری پیشمرگه‌های کرد عراقی با عناصر داعش دست کم 15 تن از عناصر این گروه تروریستی کشته و شمار زیادی از آنها به سوی قحطانیه واقع در استان نینوا فرار کردند.

این اولین باری که عناصر داعش پس شکست سال گذشته از نیروهای پیشمرگه در سنجار بار دیگر به این منطقه هجوم می آورند.

این در حالی است که نیروهای مبارزه با تروریسم هجوم گسترده‌ای را علیه مناطق شرق موصل آغاز کردند.

خبرنگار شبکه تلویزیونی «الحدث» در عراق از حمله نیروهای ضد تروریست این کشور به دو روستا در منطقه شرق موصل خبر دادند.

طبق این گزارش نیروهای ضد تروریست عراق با پوشش هوایی جنگنده های ائتلاف و همچنین پوشش سنگین توپخانه ارتش این کشور به دو روستاهای الخزنه و بازوایه حمله کردند.

حملات نیروهای ائتلاف و ارتش عراق به مواضع داعش در اطراف شهر موصل، با هدف تضعیف این گروه و فراهم کردند یک هجوم سراسری به داعش در داخل موصل صورت می گیرد.

درگیری نیروهای عراقی و داعش در شهر الرطبه

عماد الدلیمی، شهردار الرطبه واقع در غرب الانبار از ورود نیروهای کمکی برای هنگ رزمی از ارتش عراق و پلیس الانبار برای کمک و تقویت نیروهای عراقی است که در خیابان‌های شهر الرطبه تن به تن با شبه نظامیان داعش می جنگند، خبر داد. عناصر داعش روز گذشته در حمله‌ای غافلگیرانه وارد شهر الرطبه شدند و شماری از ساختمان های دولتی را اشغال کردند.

به گفته شهردار الربطه در پی هجوم داعش به الرطبه 13 خودرو مجهز به انواع اسلحه این گروه توسط جنگنده‌های ائتلاف منهدم شدند.