.
.
.

توپخانه ترکیه مواضع داعش در بعشیقه عراق را به توپ بست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

علی یلدرم نخست وزیر ترکیه، در اظهاراتی اعلام کرد که توپخانه این کشور، پس از درخواست حمایت نیروهای پیشمرگه، مواضع داعش را در منطقه بعشیقه در نزدیکی موصل عراق، بمباران کرد.

وی در گفتگو با خبرنگاران در غرب ترکیه گفت:« نیروهای پیشمرگه برای پاکسازی منطقه بعشیقه از وجود داعش، جمع شده اند. از نیروهای ما در پایگاه بعشیقه درخواست کمک کردند. بنا براین با توپخانه خود، به تانک های آنها کمک می کنیم. ما با توپخانه، تانک و خمپاره انداز، کمک می کنیم"

در حالیکه نیروهای عراقی، به تلاش خود برای آزادی موصل ادامه می دهند، جنگجویان کُرد روز یکشنبه اعلام کردند که منطقه بعشیقه را به کنترل خود درآورده اند.

آنکار می گوید که نزدیک به 700 سرباز ترکیه، به آموزش نیروهای عراقی در پایگاه بعشیقه جهت اخراج داعش از این کشور، حضور دارند.

بن علی یلدرم نخست وزیر ترکیه بعد از ظهر شنبه گذشته طی مصاحبه‌ای گفته بود که ترکیه برای اتخاذ هر اقدامی در داخل خاک عراق خود را آماده کرده است زیرا آنکارا به تعهدات واشینگتن و بغداد مبنی بر عدم مشارکت کردهای پ.ک.ک و شبه‌نظامیان شیعه (حشد الشعبی) اعتمادی ندارد.

يلدرم که با جمعی از خبرنگاران سخن می‌گفت، تاکید کرد: «ترکیه با داشتن حدود 350 کیلومتر مرز مشترک با عراق و بویژه منطقه موصل هرگز دست بسته نخواهد ایستاد».

بن على یلدرم اظهار داشت :«ترکیه نمی‌تواند قتل عام اهل موصل، درگیری، جنگ و سرازیر شدن امواج آوارگان به سوی مرزهایش را مشاهده کند و دست بسته نظارگر این فاجعه باشد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم