.
.
.

ائتلاف عربی یک موشک بالستیک حوثی‌ها را در هوا منفجر کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع نظامی یمن اعلام کردند، پدافند نیروهای ائتلاف عربی شامگاه یکشنبه 24 اکتبر 2016 یک موشک بالستیک که توسط کودتاگران حوثی را که به سوی استان مارب شلیک شده بود، در هوا منهدم کردند.

این در حالی است که همزمان با پایان یافتن مهلت آتش بس در نیمه شب شنبه، جنگ و درگیری در این کشور شدت گرفت.

در همین حال یک مقام بلند پایه یمنی در تماس با تلویزیون العربیه اعلام کرد که حکومت شرعی این کشور با پیشنهاد سازمان ملل متحد برای تمدید مهلت آتش بس در یمن را موافقت کرده و مراتب موافقت خود را به اطلاع اسماعیل ولد الشیخ احمد فرستاده سازمان ملل به این کشور رسانده است.

این مقام بلند پایه یمنی گفت که حوثی‌ها تاکنون هیچگونه پایبندی نسبت به آتش بس از خود نشان ندادند.

در همین حال سرلشکر محمد المقدشی رئیس ستاد مشترک ارتش یمن، کودتاگران حوثی را نقض آتش بس و هدف قرار دادن مناطق مسکونی تعز و شلیک موشک بالستیک به استان مارب متهم کرد.

المقدشی گفت:نیروهای ائتلاف طی مدت آتش بس در برابر نقض مکرر آن از سوی حوثی‌ها خویشتن داری نشان دادند به طوری حوثی طی این مدت بیش از 1400 مورد نقض آتش بس کردند.

همزمان با پایان یافت مهلت آتش بس در یمن جنگنده‌های ائتلاف عربی به شدت مواضع حوثی‌ها را بمباران کردند.

جنگنده های ائتلاف شامگاه یکشنبه اردوگاه «الحفا، جبل نقم، پادگان النهدین و پایگاه هوایی الدیلمی را در شمال صنعا به شدت بمباران کردند. نیروی هوایی ائتلاف همچنین مواضع کودتگران حوثی واقع در منطقه صراویح در غرب مارب را نیز بمباران کردند.

این در حالی است که در استان «حجه» واقع در غرب یمن جنگنده‌های ائتلاف عربی راه امدادهای نظامی کودتگران را به شدت بمباران کرده‌اند.

جنگنده‌های ائتلاف همچنین مواضع حوثی‌ها را در منطقه ساحلی مدی، باقم در شمال صنعا و الحلوبان در شرق تعز را بمباران کردند.