فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • یک افسرعالی‌رتبه مصری در شهر العبور در نزدیکی خانه‌اش ترور شد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  منابع مصری روز شنبه 22 اکتبر 2016 از کشته شدن یک فرمانده ارشد نظامی در ارتش این کشور به دست افراد مسلح ناشناخته‌ای در نزدیکی خانه‌اش واقع در منطقه «العبور» خبر دادند.

  به گزارش العربیه به نقل از منابع آگاه، عناصر ناشناخته مسلحی هنگام خروج سرتیپ عادل رجائی، فرمانده لشکر پیاده نظام ارتش مصر از خانه‌اش در شهر «العبور» به سوی او آتش گشودند و او را در جا به قتل رساندند.

  به گفته این منابع عناصر مسلح سوار که سوار موتور سیکلیت بودند به محض حروج این افسر عالیه رتبه مصری به سوی او آتش گشودند.

  گفته می شود که سرتیپ عادل رجائی یکی از فرماندهان موثر و بر جسته در عملیات سینا است و احتمالا عناصری که او را ترور کردند به شبکه های تروریستی صحرای سینا وابسته اند.

  گفتنی است که همسر این افسر بلند پایه مصری یکی از روزنامه نگاران مشهور است که در رسانه‌های مهم ارتش این کشور با سمت معاون سر دبیر مجله روزانه ارتش مشغول بکار است.

  همسر این سرتیپ کشته شده همچنین اخبار ارتش مصر را پوشش می دهد و یکی از اعضای فعال ائتلاف طرفدار ارتش و مخالف سرسخت گروه اخوان المسلمین در این کشور است.

  ارتش مصر پس از سقوط حکومت محمد مرسی عضو اخوان المسلمین مورد حملات گسترده اسلامگران تندرو در صحرای سینا واقع شده است .پروه انصار بیت المقدس که اخیرا با داعش بیعت کردند، طی چند ماه اخیر مسئولیت حملات علیه افسران امنیتی و پلیس را در سراسر مصر به عهده گرفته‌اند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران