فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • همسر بشار اسد شوهرش را تکذیب کرد: آن‌چه برای عمران روی داد یک فاجعه بود

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  بشار اسد رئیس نظام سوریه، عکس و ویدیوی عمران دقنیش، کودک اهل حلب و خواهرشان را پس از نجاتشان از زیر آوار توسط نیروهای امدادی «ساختگی» توصیف کرد. در حالی که همسرش «اسما» سخنان دیگری ایراد کرد و آن‌چه برای عمران روی داده را «فاجعه» دانست.

  اسماء الاسد در مصاحبه با شبکه تلویزیونی «روسیه ۲۴» گفت: «چرا سرنوشت کودکان الزاره (روستایی در کنترل نیروهای دولتی که مورد حمله شبه‌نظامیان گروه النصره قرار گرفته بود)، از همان پوشش خبری برخوردار نشد که فجایع آلان و عمران پوشش داده شد؟ رسانه‌های غربی تصمیم گرفتند بر روی آن فجایعی تمرکز کنند که با اهداف رسانه‌ای‌شان هماهنگ باشد».

  آلان کردی کودکی سوری است که در سفر مهاجرت غیر قانونی خانواده‌اش برای فرار از جنگ در کشورشان، در دریا غرق شد و امواج جنازه‌اش را بر روی سواحل ترکیه انداخت.

  تصاویر عمران هم که پس از خارج کردنش از زیر آوار بمباران جنگنده‌های روسی و سوری حلب، مات و مبهوت اطراف خود را نگاه می‌کرد، باعث خشمی جهانی شد.

  اسماء الاسد افزود: «در حقیقت غرب در این تنش، کودکان ما را بر پایه اعتقادهای سیاسی پدرانشان طبقه بندی می‌کند. آلان کودکی سوری بود با چشم پوش از هر اعتقادی که والدینش دارند. عمران و دیگر کودکان در کشتار روستای الزاره هم به همین صورت. من به عنوان یک سوری از کشته شدن هر کودک غمگین می‌شوم. چه آلان باشد، چه عمران چه هر کودک دیگری».

  اما بشار اسد در آخرین مصاحبه خود با تلویزیون سوئیس در پاسخ به سوالی درباره آن‌که آیا می‌خواهد چیزی به عمران و خانواده‌اش بگوید؟ گفت: «عکس‌های عمران را دیدم، در درجه اول می‌خواهم چیزی به تو بگویم، پس از گفت‌وگویمان به اینترنت مراجعه کن و همان کودک و خواهرش را خواهی دید در جای دیگر توسط کسانی که غرب آن‌ها را کلاه سفید می‌نامد (نیروهای امدادی) اما در حقیقت نقاب گروه النصره در حلب هستند، نجات داده می‌شود. این کودک و خواهرش در دو حادثه مختلف نجات داده شدند که هردوی آن‌ها واقعی نیست. با تصاویر بازی می‌کنند، هردوی این تصاویر را برای تو می‌فرستم، در اینترنت وجود دارد».

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران