فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • مردم حلب : برغم ضرب الاجل روسیه شهر را ترک نمی کنیم

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  برغم ادامه محاصر و كشتارهاى بى رحمانه و ویرانی‌هاى ناشی از بمباران جنگنده‌های روسیه و اسد در مناطق مسکونی حلب اما مردم این شهر همچنان بر باقی ماندن در شهر خود اصرار می ورزند.

  اهالى حلب در واکنش به ضرب الاجل روسیه برای خروجشان از شهر در اولین فرصت چند ساعاته آتش‌بس به خیابان‌ها شهر ریختند و ضمن برگزاری تظاهراتی اعلام کردند که به هر قیمتی حاضر به ترک خانه و کاشانه خود نیستند.

  به گزارش خبرگزاری آناتولی شهروندان بخش شرقی حلب به رغم تشدید حملات هوایی جنگنده‌های روسیه و رژیم اسد و تهدید آنها برای خروج، در شهر و خانه‌های خود مانده و آن را ترک نکرده‌اند.

  روسیه روز جمعه با اعلام آتش بسی یکطرفه برای خروج غیرنظامیان از حلب و حرکت گروه های مسلح از این شهر به سوی ادلب، برای تخلیه غیرنظامیان 6 گذرگاه و برای خروج گروه‌های مسلح از حلب نیز 2 گذرگاه تشکیل داد. با این وجود، اما اهالی این شهر همچنان در خانه‌های خود مانده و آن را ترک نکرده اند.
  محمد سعید یکی از شهروندان سوری ساکن منطقه بوستان القصر حلب در گفتگو با خبرگزاری آناتولی گفته است: «به اخبار مبنی بر ایجاد گذرگاه انسانی اعتماد نمی کنیم رژیم اسد بروشورهایی را از هوا پخش کرده است، اما آنها 6 سال است که دروغ می گویند».
  وی گفت:« ما به عنوان شهروندان حلب در شهر ماندیم شهر را ترک نکرده و از اینجا نخواهیم رفت».

  تغییر بافت جمعیتی؛ اسکان شیعیان عراقی و ایرانی به جای سنی‌های در حلب

  احمد الرفاعی، یکی از فعالان سوری اهل حلب در باره سیاست تغییر بافت جمعیتی شهر حلب گفته است : «ما حاضر به ترک شهرمان نیستیم. این شهر متعلق به ماست. ما دیدیم آنچه که در مودامییه و داریا اتفاق افتاد. روسیه و رژیم اسد به واسطه سازمان ملل شهروندان را کوچ دادند، اما بلافاصله شیعیان ایرانی و عراقی به جای آنها اسکان داده شدند».

  الرفاعی در پایان خاطرنشان کرد: «ما تا آخرین قطره خون خود اینجا می مانیم. ما شهر را به آنها واگذار نخواهیم کرد».

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران