.
.
.

سعودی یک شرکت و دو نفر مرتبط با حزب الله را در فهرست تروریسم قرار داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

پادشاهی عربی سعودی، روز پنج شنبه، یک موسسه و دو نفر را به دلیل ارتباط با فعالیت های حزب الله لبنان، در لیست تروریسم قرار داد. این افراد و موسسه عبارتند از:

1 - محمد المختار فلاح كلاس

تاريخ تولد:1 سپتامبر 1987م

تابعیت : لبنان

2 - حسن حاتم جمال الدين

تاريخ تولد: 11 مه 1983م

تابعیت: لبنان

3- شرکت (Global Cleaners)،(GLBAL CLEN S.A.R.L) . این شرکت لبنانی در عراق به ثبت رسیده و مرکز آن بغداد است. یک دفتر در ضاحیه جنوبی لبنان دارد.

در همین حال، خزانه داری آمریکا اعلام کرده که سعودی در مجازات برخی از عناصر حزب الله، به آمریکا پیوسته است.

در بخشی از بیانیه ای که توسط خبرگزاری رسمی سعودی واس منتشر شده، آمده است که پادشاهی سعودی، در مبارزه خود با فعالیت های تروریستی حزب الله لبنان از طریق ابزارهای موجود، ادامه خواهد داد. پادشاهی سعودی همچنین به همکاری با شرکای خود در جهان و عدم سکوت در برابر فعالیت های تروریستی و جنایتکارانه حزب الله، ادامه خواهد داد.

بیانیه افزود که حزب الله لبنان، بارها به هرج و مرج و بی ثباتی دامن زده، به حملاتی تروریستی و فعالیت هایی جنایتکارانه در مناطق مختلف جهان دست زده است. پادشاهی سعودی به قرار دادن فعالان و موسسه های وابسته به حزب الله در فهرست تروریسم و اعمال تحریم ها علیه آنها ادامه خواهد داد.

در این بیانیه آمده که قرار دادن این افراد در لیست تروریسم، و اعمال تحریم علیه آنها، بر اساس قانون جنایت و تروریسم و نیز قانون پولشویی و فرمان پادشاهی أ/ 44 که تروریست ها را هدف قرار می دهد، استناد شده است.