.
.
.

روسیه: پوتین آتش بس حلب را 24 ساعت تمدید کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه روز پنج‌شنبه از تمدید 24 ساعته آتش‌بس انسانی در حلب سوریه خبر داد.

به گزارش العربیه، شویگو گفت که ولادیمر پوتین رئيس جمهوری روسیه، دستور تمدید آتش‌بس را داده است و رژیم سوریه از این تصمیم حمایت می‌کند.

از سوی دیگر، یان ایگلاند، مشاور سازمان ملل در امور انسانی روز پنج‌شنبه ابراز امیدواری کرد که آتش‌بس برای چهار روز دیگر، به مدت 11 ساعت در روز ادامه یابد تا به گفته وی غیرنظامیان بتوانند از شهر خارج شوند.

وی همچنین از رسیدن 46 محموله کمک‌رسانی به 35 هزار نفر در منطقه محاصره شده دوما در روز گذشته خبر داد.

ایگلاند گفت که سازمان ملل امیدوار است که آتش‌بس تا روز دوشنبه آینده، تمدید شود. او افزود که طرف‌های درگیر هنوز به توافقی درباره ورود مواد غذایی به مناطق محاصره شده، دست نیافته‌اند، اما سازمان ملل به تلاش‌های خود در این زمینه ادامه خواهد داد.

در همین حال، دی میستورا فرستاده سازمان ملل در امور سوریه اعلام کرد که حدود 6000 تا 7000 هزار از مخالفان مسلح در حلب حضور دارند. وی افزود که در طرح وی از جنگجویان سابق النصره خواسته از حلب خارج شوند و از رژیم سوریه می‌خواهد اداره محلی این شهر را بپذیرد.

از سوی دیگر، دیمتری بیسکوف سخنگوی کرملین پیشتر اعلام کرده بود که روسیه احتمالا حملات هوایی خود را در حلب متوقف کند به شرطی که به گفته وی، مخالفان از این فرصت در جمع‌آوری نیروهای خود و یا انجام حملات، استفاده نکنند.