.
.
.

تصویری..پیشروی ارتش عراق و پیشمرگه در چهارمین روز عملیات آزادسازی موصل

کشته شدن سرلشکر پیشمرگه مصطفی کوانی معاون فرمانده نظامی منطقه بعشیقه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

نیروهای ارتش عراق و نیروهای پیشمرگه اقلیم کردستان، پنجشنبه ۲۰ اکتبر، مناطق جدیدی در جنوب و شرق موصل را از تصرف شبه‌نظامیان گروه داعش آزاد کردند.

عملیات نیروهای ارتش عراق و نیروهای پیشمرگه در چند محور صورت گرفت. درگیری‌های شدید با شبه‌نظامیان داعش باعث کشته شدن شماری از نیروهای عراقی شد که معاون فرمانده نظامی منطقه بعشیقه که از نیروهای پیشمرگه است، یکی از آن‌ها بود.

در چهارمین روز از عملیات آزاد سازی شهر موصل از تصرف شبه‌نظامیان داعش، نیروهای ارتش عراق و جنگجویان داوطلب عشایر موفق شدند چند روستا در جنوب موصل را به کنترل خود در آوردند. منابع امنیتی عراق می‌گویند که پیشروی نیروهای عراقی در این محورها، با مقاومتی از سوی شبه‌نظامیان روبرو نشد.

اما روستای البکر در جنوب موصل شاهد درگیری میان نیروهای عراقی و شبه‌نظامیان داعش بود. طی این درگیری‌ها شماری از نیروهای دو طرف کشته شدند.

در همین حال خبرگزاری اعماق وابسته به داعش گزارش داد که دو تن از شبه‌نظامیان این گروه، دو حمله انتحاری علیه نیروهای پیشمرگه در شمال شرق موصل انجام دادند.

از سویی خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داده است که نیروهای سازمان مبارزه با تروریسم ارتش عراق، پنجشنبه وارد شهرک برطله شدند. حمله به منطقه برطله که در ۱۵ کیلومتری جنوب شرق موصل قرار دارد، صبح پنجشنبه آغاز شد.

نیروهای عراقی در دو روز نخست عملیات خود و در پیشروی به سمت دو منطقه الحمدانیه و قرقواش واقع در دشت نینوا، با مقاومتی از سوی شبه‌نظامیان داعش روبرو شدند که از خودروهای بمب‌گذاری شده و تک‌تیراندازها استفاده می‌کنند.

همزمان با حملات ارتش عراق، نیروهای پیشمرگه کُرد، صبح پنجشبه عملیاتی در محور بعشیقه آغاز کردند و با پشتیبانی هوایی ائتلاف بین‌الملل، موفق شدند ۹ روستا را از تصرف داعش خارج کنند.

شبه‌نظامیان داعش هم برای پوشاندن دید جنگنده‌های ائتلاف، اقدام به آتش زدن نفت و لاستیک‌‌های خودرو کردند.

نیروهای پیشمرگه با حملات توپخانه‌ای شبه‌نظامیان داعش هم روبرو شدند. این حملات به کشته شدن سرلشکر مصطفی کوانی معاون فرمانده نظامی منطقه بعشیقه انجامید.

عملیات باز پس گیری بعشیقه در سه محور تلسقف، نوران و بعشیقه در حال انجام است. هدف از این عملیات آزادسازی شهرک‌های بعشیقه، الفاضلیه و خرسیباد باطنایا از تصرف داعش است.

گزارش‌ها حاکی از آن است که نیروهای نظامی ترکیه که در پایگاه نظامی بعشیقه حضور دارند، در عملیات روز پنجشنبه نیروهای پیشمرگه مشارکت نمی‌کنند.

پیشروی نیروهای ارتش عراق به سوی موصل
بیشترین بازدید موضوعات مهم