فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • یلدرم: جنگنده‌های ترکیه در بمباران مواضع داعش شركت کردند

  «نیروهای آموزش دیده در ترکیه در خط مقدم نبرد موصل هستند»

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  بن‌علی یلدرم نخست وزیر ترکیه روز سه شنبه اعلام کرد که جنگنده‌های ترکیه در بمباران مواضع داعش در موصل شرکت کرده اند.

  نخست وزیر ترکیه گفت:« در عملیات بارپسگیری موصل که از روز گذشته با حمایت هوایی نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا آغاز شد، جنگنده های ترکیه نیز شرکت کردند».

  یلدرم افزود:« ترکیه به طور فعال در این جنگ شرکت کرده است .نیروهایی که در اردوگاه بعشیقه توسط ارتش ترکیه آموزش دیده‌اند، اکنون در صفوف اول نبرد در موصل هستند».

  وی افزود :«مشارکت ترکیه در این عملیات پاسخ محکمی به کسانی که می گفتند ترکیه در موصل چکار دارد».

  به گزارش شبکه خبری «TRT» یلدرم طی سخنانی در اجلاس گروه پارلمانی حزب حاکم ترکیه ضمن اشاره به اینکه کشورش از نزدیک حوادث واقع در موصل را دنبال می کند، گفت:«رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه به قول خود مبنی بر اینکه هم در عملیات نظامی مشارکت خواهیم کرد هم در میز مذاکره بعد از فتح موصل، عمل کرده است.

  نخست وزیر ترکیه با اشاره به اینکه سربازانی که در خط مقدم عملیات موصل می جنگند، نیروهایی هستند که ما در اردوگاه بعشیقه آموزش داده ایم گفت :«مجاهدان نینوا در عملیات موصل شرکت کرده اند و در حملات هوایی نیروی هوایی ما نیز شرکت کرده است».

  یلدرم با تاکید بر اینکه ترکیه تامین صلح، ثبات و امنیت در منطقه را مورد هدف قرار داده است گفت: «ترکیه برای مقابله با هر نوع تهدید علیه خود تمامی اقدامات لازمه را انجام داده و نیازی به اجازه کسی ندارد. ترکیه به حراست از مرزهای خود در هر شرایطی ادامه خواهد داد».

  گفتنی است که ترکیه بیش از 3000 نیروی سنی از مناطق موصل را آموزش نظامی داده است . آنکارا بارها از احتمال قتل عام مردم موصل توسط شبه نظامیان فرقه گرا ابراز نگرانی کرده است.

  نخست وزیر ترکیه گفته بود کشورش اجازه تغییر ترکیب قومی و مذهبی در موصل را به هیچ کس نخواهد داد.

  روز چهارشنبه رجب طیب اردوغان رئيس جمهورى تركيه نيز با انتقاد از كسانى كه با مشاركت تركيه مخالفند، گفت: هیچ کس نمی تواند به ما بگوید در موصل دخالت نکنيد کشورهایی که با موصل مرز مشترکی ندارند دخالت می کنند اما ترکیه که امنیت خود را در خطر می بیند چگونه دخالت نکند.

  اردوغان افزود: چه بخواهند چه نخواهند ما در عملیات موصل دخالت می کنیم و در مذاکرات پس از آن نیز دخالت خواهیم کرد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران