.
.
.

هشدار شدید اللحن ائتلاف نیروهای سنی عراق به مشارکت «حشد الشعبی» در جنگ موصل

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

جناح‌های مسلح متشکل از نیروهای مردمی مناطق اطراف موصل که برای جنگ علیه داعش خود را آماده کرده‌اند، روز یکشنبه اعلام کردند که آنها با مشارکت بسیج مردمی موسوم به «حشد الشعبی » مورد حمایت ایران در جنگ آزادسازی موصل به شدت مخالفند.

این نیروها که اغلب از فرزندان عشایر عرب سنی آموزش دیده هستند در بیانیه‌ای شدید اللحن نسبت به عواقب ناشی از مشارکت حشد الشعبی که به گرایشات فرقه گرایانه متهم است، به حیدر عبادی نخست وزیر عراق و مقامات نظامی آمریکا هشدار دادند.

نیروهای مردمی در استان موصل اعلام کردند، در صورت دخالت شبه نظامیان حشد الشعبی در عملیات آزاد سازی موصل آنها با این شبه نظامیان مقابله خواهند کرد.

این نیروها تهدید کردند که مسئولیت هر اتفاق ناگواری بر عهده حکومت بغداد و مقصر اصلی نیروهای سیاسی سنی که در پروسه سیاسی عراق شرکت کردند اما هیچ تاثیری بر روند رویدادها در مناطق سنی نشین ندارند.

این ائتلاف مسلح سنی‌ها از عشایر جنوب عراق خواست تا فرزندان خود را از «مهلکه» نجات دهند.

در بیانیه ائتلاف نیروهای مردمی سنی در موصل آمده است : از نحوه آماده سازی حکومت عراق و همپیمانانش مشخص است که هدفی جز پیاده کردن طرح «صهیوفارس» برای کشتار و تقسیم ملت و کشور عراق ندارند.

پیشتر حیدر العبادی، نخست وزیر عراق در کرکوک طی بیانیه ای گفته بود که نیروهای عراقی وپلیس فدرال و محلی و بسیج اهل نینوا به تنهایی وارد موصل خواهند شد.

وی افزود :«با مسعود بارزانی در باره عملیات آزادسازی موصل بحت و گفتگو کرده است.»

روز گذشته مسعود بارزانی رئیس اقلیم کردستان اعلام کرد که تدارکات برای عملیات آزادسازی موصل انجام شده است.