.
.
.

از امروز.. پخش تجربی رادیو «العربیه FM آغاز شد»

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یکشنبه ۱۶ اکتبر، بخش رادیو «العربیه اف ام»‌بر روی سایت «العربیه.نت» و اپلیکیشن‌های تلفن‌های هوشمند آغاز شد.

بدین ترتیب، العربیه علاوه بر خدمات تلویزیونی، خدمات رادیویی هم ارائه خواهد داد. «العربیه اف ام»‌ با تلویزیون در انتقال اخبار مفصل و به هنگام در همه زمینه‌های سیاسی، اقتصادی، ورزشی، تکنولوژی، بهداشت و هنر، همراه خواهد بود.

«العربیه اف ام» که برنامه‌های رادیویی پخش می‌کند، مجموعه‌ای از برنامه‌های معرفتی و فرهنگی، طی ۲۴ ساعت شبانه‌روز، به مخاطبان ارائه خواهد داد. برنامه‌های «العربیه اف ام»‌ همه مجموعه‌های سنی رادر بر خواهد گرفت. همچنین در شماری از برنامه‌ها، مخاطبان امکان حضور و اظهار نظر خواهند یافت.

از سویی ترکی الدخیل، فعال رسانه‌های و مدیر شبکه العربیه، از راه‌اندازی رادیو «العربیه اف ام» ابراز خرسندی کرد.

او در این باره گفت: «طی ۱۳ سال از زمان راه اندازی شبکه العربیه، برآورده کردن خواسته‌های بینندگان، هدف اول ما بود از این رو سایت العربیه،نت با چند زبان عربی، فارسی، انگلیسی و اردو راه اندازی شد. شبکه الحدث هم برای حضور در محل وقوع حوادث و مناطق شاهد تنش، راه اندازی شد. همچنین در شبکه‌های اجتماعی، العربیه حضوری فعال دارد و مخاطبانش در این شبکه‌ها از ۵۰ میلیون کاربر تجاوز کرد».

ترکی الدخیل: «العربیه اف ام» حامل پیام دوستی و برادری

الدخیل افزود:‌ «امروز که ما رادیو العربیه اف ام را راه‌اندازی می‌کنیم، در پی انتقال اخبار به شما در هرجایی که باشید هستیم، در سفر و استراحتتان... امروز پخش العربیه به همه جا می‌رسد، از راه تلفن‌های همراه و سایت‌های اینترنتی. به یاری خدا، طی چند ماه آینده موج العربیه اف ام به سعودی و به چند پایتخت عربی خواهد رسید».

درباره برنامه‌های جدیدی که «العربیه اف ام» اضافه خواهد کرد هم مدیر شبکه العربیه گفت: «رادیو برنامه‌های ویژه رایدیویی خواهد داشت همچون زنگ تفریح‌هایی آکنده از اطلاعات فرهنگی و هنری، اخبار هواشناسی، آخرین اخبار بازار و همچنین اخبار ورزشی».

ترکی الدخیل وعده داد که «العربیه اف ام» سکوی پرتابی برای «العربیه» از راه پخش برنامه‌هایش برای همه جهان باشد با هدف رساندن «پیام دوستی، خیرخواهی و برادری که همواره در جهان عربی‌مان حمل کردیم».

«العربیه.اف ام» مجموعه‌ای نخبه از اصحاب رسانه را در برنامه‌‌های گفت‌وگو میزبانی خواهد کرد تا درباره حوادث مختلف اظهار نظر کنند و درباره موضوعات فرهنگی و اجتماعی مورد اهتمام شنوندگان سخن بگویند».

رادیو برنامه‌های کوتاهی با محتوای فرهنگی، هنری، علمی، اجتماعی و تاریخی در قالبی ساده هم خواهد ساخت.

از جمله پیشنهادهای مطرح برای «العربیه اف ام» ساخت برنامه‌هایی برای صبح از ساعت ۶ تا ۸ به وقت سعودی و ظهر از ساعت ۱۲ تا ۱ به وقت سعودی است که شامل مروری بر مطبوعات و برنامه‌های بهداشتی، اقتصادی، هنری، موسیقی و پی‌گیری شبکه‌های اجتماعی می‌شود.

برای شنیدن پخش تجربی رادی، می‌توانید به اپلیکیشن‌های تلفن همراه معرفی شده و همچنین لینک سایت مراجعه کنید.
Alarabiya App on IOS
AlArabiya App on Android
https://www.alarabiya.net/live-stream-fm