.
.
.

حمله ارتش مصر به گروههای تروریستی در صحرای سینا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ستاد فرماندهی ارتش مصر روز شنبه 15 اکتبر در بیانیه رسمی اعلام کرد، عملیات نظامی گسترده ارتش علیه مواضع تروریست های مسلح در منطقه زقدان و بئر العبد در شمال سینا آغاز کرده است.

به گفته ارتش مصر این عملیات که تاکنون به کشته شدن دهها تن از تروریست‌های منجر شد برای انتقام از جنایتکارانی که سربازان مصری را در ایست های بازرسی به قتل رساندند.

تروریست های سینا روز گذشته 12 سرباز مصری را در کمینی به قتل رساندند.

ولایت سینا شاخه داعش در صحرای سینا مسئولیت قتل سربازان مصری را به عهده گرفت.

ستاد فرماندهی ارتش مصر در بیانیه خود افزود:« بر اساس گزارش‌های اولیه با گذشت تنها 3 ساعت از آغاز عملیات نظامی نیروهای مسلح در بامداد شنبه در سینای شمالی دهها تن از تروریست‌های مسلح کشته، تعدادی از مراکز استقرار و پناهگاه‌های آنان و نیز چند دستگاه خودروی فورويل و تجهیزات نظامی تروریست ها منهدم شدند.

در بیانیه ارتش مصر همچنین آمده است که نیروهای هوایی این کشور با کمک اهالی سینا با شناسایی مراکز تجمع این تروریست ها ضرباتی سنگین بر آنها وارده کرده است.

ارتش مصر در بیانیه خود تاکید کرده که تا پاکسازی کامل صحرای سینا از تروریست ها و برقراری امنیت برای مردم مصر به عملیات خود ادامه خواهد داد.

گفتنی است که گروه «انصار بیت المقدس» که اغلب عملیات تروریستی در صحرای سینا را به عهده می گرفتند، در اواسط نوامبر سال 2014 با گروه داعش اعلام بیعت کرد و نام گروه را به «ولایت سینا» تغییر داد.

منابع امنیتی مصر می گویند ، گروه های مسلح تروریستی در چند ماه اخیر فعالیت‌های خود را در مناطق مختلف استان سینای شمالی افزایش دادند.