فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • پژاک: 26 تن از پاسداران ایران را به قتل رساندیم

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  یکی از فرماندهان حزب حیات آزاد کردستان ایران (پژاک) گفته است که پیشمرگه‌های این حزب بیش از 26 تن از نیروهای سپاه پاسداران را در مناطق مختلف کردستان به قتل رسانده‌اند.

  به گزارش روزنامه فرامنطقه‌ای شرق الاوسط، یکی از اعضای حزب حیات آزاد کردستان(پژاک) به این روزنامه گفته است که واحدهای نظامی این حزب طی چند درگیری با سپاه پاسداران ایران بیش از 26 تن از آنها را از پای درآوردند.

  طبق این گزارش پژاک اعلام کرده که این حملات که به کشته شدن بیش از 26 پاسدار منجر شده است در تلافی حمله نیروهای سپاه به افراد پژاد در استان کرمانشاه صورت گرفته است.

  سپاه پاسداران پیشتر اعلام کرده بود که 12 تن از پیشمرگه های پژاک را در اطراف کرمانشاه به قتل رسانده است.

  بهرام دیرکی، یکی از فرماندهان نظلامی و عضو برجسته این حزب به روزنامه شرق الاوسط گفته است که پژاک در چارچوب دفاع از حقوق ملت کورد و دفاع از خود به حملات بیشتری علیه نیروهای سپاه پاسداران ایران انجام دهد.

  دیرکی گفت:«پیشمرگه‌های پژاک هفته گذشته دو هجوم موفق که اولی یک مرکز متعلق به سپاه پاسداران در منطقه «ربت» و دوم یک پایگاه نظامی به نام «کولگر»، در نزدیکی مریوان را مورد حمله قرار داده و دست کم 26 پاسدار کشته شدند.

  حزب حیات آزاد کردستان، مخفف پژاک یا PJAK که به زبان کردی« پارتی ژیانی ئازادی کوردستان» : یک گروه شبه نظامی در کردستان ایران است که به گفته رهبران آن «برای احقاق حقوق ملت کرد در ایران مبارزه می‌کند

  فعالیت این گروه بیشتر در مناطق مرزی بین ایران، عراق و ترکیه و منطقه قلعه رش در استان آذربایجان غربی و منطقه اورامانات از توابع استان کرمانشاه و ایوان از توابع ایلام و مریوان و منطقه چهل چشمه از توابع استان کردستان و بخش شرقی کوهستان قندیل در کردستان عراق است.

  گفته می شود که این حزب در عملکرد فکری و نظامی‌اش از «پ.ک. ک» حزب کارگران کرد ترکیه، پیروی می کند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران