فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • مشارکت نیروهای آموزش دیده توسط ترکیه در عملیات آزادسازی موصل

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  منابع خبری ترکیه روز جمعه 14 اکتبر 2016 اعلام کردند که نیروهایی نظامی که توسط ارتش این کشور آموزش نظامی دیده‌اند در عملیات ضد داعش در موصل شرکت خواهند کرد.

  به گزارش خبرگزاری آناتولی، نیروهای آموزش دیده توسط ارتش ترکیه، که اغلب از سنی های عراقی هستند در عملیات آزاد‌سازی موصل و بیرون راندن داعش از این شهر، شرکت خواهند کرد.

  این خبرگزاری در گزارش روز جمعه با استناد به مقام‌های که در مذاکرات میان آمریکا، عراق و ترکیه شرکت داشتند، این خبر را اعلام کرد.
  آناتولی اضافه کرد که عملیات موصل در روز‌های آتی آغاز می‌شود.

  ترکیه و عراق در باره اینکه چه کسانی باید در آزادسازی موصل از دست داعش شرکت داده شوند، اختلاف نظر دارند، روز گذشته سخنگوی رئیس جمهور ترکیه گفت که اگر کوچکترین اشتباهی در عملیات آزادسازی موصل انجام گیرد، با یک فاجعه انسانی بی نظیر دیگری روبرو خواهیم شد و احتمال صدهها هزار خانواده از این شهر آواره خواهند شد.

  بیش از یک ونیم میلیون عراقی در شهر موصل زندگی می کنند. شبه نظامیان داعش در سال 2014 طی نبردی چند ساعته توانستند نیروهای نوری مالکی نخست وزیر سابق عراق که مورد حمایت ایران بود را شکست دهند و همه موصل را اشغال کنند از آن تاریخ تاکنون دولت عراق با همه حمایت‌های نظامی آمریکا و غرب و آموزش نزدیک به یک نیم میلیون بسیج مردمی از شیعیان بنام «حشد الشعبی» که مورد حمایت ایران است متاسفانه نتوانست این شهر را از کنترل داعش خارج کند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران