فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • اسد: جنگ در سوریه مناقشه میان روسیه و غرب است

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  بشار اسد رئیس جمهور سوریه در مصاحبه با روزنامه روسی «کومسومولسکایا پراودا»، جنگ در کشورش را مناقشه میان مسکو و واشنگتن توصیف کرد و ترکیه را مورد حمله قرار داد.

  وی در این مصاحبه، بدون اینکه به جنایت‌هایش در حق ملت سوریه و بمباران‌های روزانه جنگده‌های رژیمش علیه مناطق مسکونی اشاره کند، آنچه در سوریه اتفاق می‌افتد را نزاع میان روسیه و غرب نامید.

  اسد افزود:« آنچه در هفته‌ها و شاید ماه‌های گذشته دیدیم، به جنگ سرد و کمی بیش از آن شبیه است. نمی‌دانم چه نامی روی آن بگذارم اما چیز جدیدی نیست، چرا که بر این باور نیستیم که غرب، به ویژه آمریکا، جنگ سرد را پس از فروپاشی شوروی، متوقف کرده است.»

  وی گفت که اقدامات نیروهای ترکیه، دخالت در امور سوریه است و بازپس گیری حلب، به معنی راندن تروریسم به سوی ترکیه است. اسد افزود که اقدامات ترکیه، یک تهاجم است و با قوانین بین‌المللی، اخلاق و تمامیت ارضی سوریه در تناقض است.»

  اظهارات رئيس جمهور سوریه در حالی بیان می‌شود که مقامات آمریکایی اعلام کردند، باراک اوباما رئیس‌جمهوری آمریکا، امروز جمعه با مشاوران بلندپایه خود در امور سیاست خارجی برای بحث بر سر گزینه‌های نظامی در سوریه و ادامه حملات هوایی روسیه و نظام اسد به حلب، تشکیل جلسه خواهد داد .

  در همین حال، انتونیو گوتیرس، دبیر کل جدید سازمان ملل، بر لزوم پایبندی همه طرف‌های درگیر جهت کاهش درد و رنج ملت سوریه تاکید کرد. وی خواستار فشار کشورها بر طرف‌های درگیر شد و گفت که نتایج منفی بحران سوریه تنها به این کشور محدود نشده بلکه بعدی بین‌المللی به خود گرفته است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران