.
.
.

ملک سلمان دستور داد انتقال مجروحان حادثه انفجار صنعا به خارج از یمن تسهیل شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

خام حرمین شریفین، ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود، به مرکز امدادرسانی و اقدامات انسان‌دوستانه دستور داد، ضمن هماهنگی با نیروهای ائتلاف، دولت مشروع یمن و موسسه‌های وابسته به سازمان ملل متحد، زمینه انتقال زخمی‌شدگان حادثه تالار بزرگ شهر صنعاء به خارج از یمن را فراهم کند.

این توصیه پادشاه سعودی در راستای فعالیت‌های مرکز ملک سلمان و اقدامات پادشاهی سعودی در پشتیبانی و کمک به مردم یمن صورت می‌گیرد.

انفجار در تالار بزرگ صنعا پایتخت یمن که روز شنبه گذشته اتفاق افتاد، به کشته و زخمی شدن ده‌ها نفر از فرماندهان نظامی و سیاستمداران شبه‌نظامیان حوثی و مخلوع صالح، انجامید.

برخی منابع در گفتگو با شبکه «العربیه» گزارش دادند که شمار کشته‌های این انفجار، از هشتاد نفر گذشته است. از جمله کشته‌شدگان، عبدالقادر هلال، فرماندار صنعا و یکی از رهبران حزب صالح است. همچنین مبارک المشن الزایدی عضو دفتر سیاسی حزب شبه‌نظامی حوثی و نیز شماری دیگر از رهبران کودتاگران، کشته شدند.

منابع یمنی گفته اند که انفجار روز شنبه که در یک مراسم عزاداری اتفاق افتاد، در نتیجه تصفیه حساب‌های داخلی به ویژه پس از تشکیل شواری سیاسی جدید، صورت گرفته است.

در همین حال، حوثی‌ها در صنعا دستور داده‌اند که آثار انفجار تالار بزرگ، پیش از رسیدن کمیته‌ای برای تحقیق در این قضیه، محو شود.

گفتنی است که ائتلاف عربی برای حمایت از مشروعیت در یمن، پیشتر، در بیانیه‌ای انجام هرگونه عملیات هوایی در مکان حادثه انفجار را نفی کرده و به خانواده‌های قربانیان حادثه انفجار تسلیت گفت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم