.
.
.

درگیری‌های شدید در حلب همراه با کاهش حملات هوایی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یک منبع نظامی سوری، مخالفان مسلح نظام بشار اسد و دیده‌بان حقوق بشر سوریه می‌گویند که ارتش دولتی این کشور به همراه شبه‌نظامیان متحدش، جمعه ۷ اکتبر، به شدت با مخالفان مسلح در جنوب حلب درگیر شدند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، بیشتر درگیری‌ها در منطقه شیخ سعد متمرکز شده که در کنترل مخالفان است. این منطقه در همسایگی منطقه راموسه قرار دارد که پیشتر شاهد درگیری‌های شدید بود و خبرها درباره این‌که در کنترل کدام یک از دو طرف رقیب قرار دارد، ضد و نقیض است.

عمار سلمو مدیر اورژانس حلب در این باره گفت: «امروز تا کنون مناطق مسکونی بمباران نشده، اما نمی‌دانیم در ساعت‌های باقی مانده از روز چه پیش خواهد آمد؟».

حدود دو هفته پیش پس از آغاز درگیری‌ها در پی شکست آتش‌بس یک هفته‌ای که با توافق آمریکا و روسیه برقرار شد، ارتش دولتی و متحدانش، پیشروی‌هایی در مناطق شمال و مرکز شرق حلب که در کنترل مخالفان قرار دارد، داشتند. در این مناطق، بیش از ۲۵۰ هزار غیرنظامی زندگی می‌کنند.

اما استفان دی‌مستورا نماینده سازمان ملل متحد در امور سوریه پنجشنبه گفت که کنترل کامل حلب توسط نیروهای دولتی، چند ماه به طول خواهد کشید و می‌تواند تلفات فراوانی در میان غیرنظامیان به همراه داشته باشد.

بشار اسد رئیس نظام سوریه گفت جنگجویان مخالفی که به همراه خانواده‌هایشان شرق حلب را ترک کنند، مورد عفو قرار خواهند گرفت.

اما مخالفان می‌گویند به اسد اعتماد ندارند و بر این باورند که این گام، با هدف خارج کردن سنی‌ها از شرق حلب صورت می‌گیرد.

در همین حال دیده‌بان حقوق بشر سوریه روز جمعه اعلام کرد که بمباران مناطق تحت کنترل دولت در غرب حلب توسط مخالفان، ۱۱ کشته بر جای گذاشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم