.
.
.

آمریکا: برغم هشدار روسیه، به بررسی گزینه‌های غیردیپلماتیک در سوریه ادامه می‌دهیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

به دنبال هشدار شدید اللحن روسیه به آمریکا در مورد هر گونه حمله احتمالی به نیروهای دولتی سوریه، جان کربی سخنگوی وزارت‌خارجه آمریکا اعلام کرد برغم این هشدار، به بررسی دقیق گزینه‌های غیردیپلماتیک در قبال بحران سوریه ادامه خواهد داد.

به گزارش خبرگزاری رویتر وزارت دفاع روسیه روز گذشته در مورد هر گونه حمله به نیروهای بشار اسد، به‌شدت به آمریکا هشدار داده و گفته است که برای مهار هر حمله احتمالی آماده است.

ایگو کوناشنکف سخنگوی وزارت دفاع روسیه ضمن ابراز نگرانی از گزارش رسانه‌ها در مورد آماده شدن آمریکا برای عملیات نظامی علیه ارتش سوریه، گفت: «به همکارانم در واشینگتن توصیه می‌کنم به‌دقت تبعات احتمالی چنین طرحی را در نظر بگیرند».

آمریکا حملات نیروهای دولت اسد با پشتیبانی هوایی روسیه در حلب را مسئول به نتیجه نرسیدن آتش‌بس ماه گذشته در آن شهر می‌داند و می‌گوید سوریه و حامی اصلی آن یعنی روسیه، برای حل مسالمت‌آمیز بحران جدی نیستند.

واشینگتن با متهم کردن مسکو به پایبند نبودن به تعهدات خود در توافق آتش‌بس یک هفته‌یی اواخر شهریور برای ارسال کمکهای انسان دوستانه به حلب، اعلام کرده است گفتگوهای دیپلوماتیک با روسیه به‌منظور یافتن راه‌حلی برای پایان دادن به جنگ داخلی در سوریه را تعلیق کرده است.