.
.
.

یکی از فرماندهان القاعده در سوریه در حمله هوایی آمریکا کشته شد

تایید کشته شدن ابوالفرج المصری از سوی جبهه فتح الشام

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت دفاع آمریکا شامگاه دوشنبه 3 اکتبر 2016 اعلام کرد که نیروی هوایی این کشور «ابوفرج المصری» یکی از فرماندهان القاعده را در نزدیکی ادلب سوریه هدف قرار داده است.

پیتر کوک، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا در این باره گفت که نیروی هوایی این کشور طی عملیاتی «ابوفرج المصری» یکی از فرماندهان القاعده را در نزدیکی ادلب سوریه هدف قرار داده است.

سخنگوی پنتاگون افزود:« اگر ابوفرج المصری کشته شده باشد این اتفاق ضربه‌ای سنگین به القاعده در سوریه خواهد بود».
فتح الشام کشته شدن ابوالفرج را تایید کرد

از سوی دیگر جبهه "فتح الشام" (جبهه النصره سابق) شدن روز سه شنبه کشته شدن «ابوفرج المصری» یکی از فرماندهان عضو شورای این جبهه را در حمله هوایی آمریکا در ادلب واقع در شمال سوریه تایید کرده است.

فتح الشام در بیانیه‌ای گفته است که ابوفرج بوسیله دو موشک از یک هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی در ادلب کشته شد.

ابوفرج المصری کیست؟

یک منبع امنیتی مصری اعلام کرد، ابوفرج المصری همان احمد سلامه مبروک عبدالرزاق است که در مصر به اتهام ارتکاب اعمال تروریستی به حبس ابد محکوم و در زندان بود او جز گروه «عائدون من البانیا» اما در زمان محمد مرسی عفو خورد و از زندان آزاد شد.

به گفته این منبع ابوفرج پس از آزادی از زندان به دستور ایمن الظواهری رهبر القاعده گروه تروریستی «انصار بیت المقدس» در سینا که تاکنون ده‌ها تن از سربازان مصری را به قتل رسانده است را تشکیل داد.

ابوالفرج طی مدتی که در صحرای سینا بود توانست تمام گروه‌های تروریستی را در این منطقه مانند گروه التوحید، الجهاد، الفرقان و گروه "الرایات السود" را متحد و در همدیگر ادغام کند .

انصار بیت المقدس را تشکیل داد. وی سپس به سوریه رفت و به گروههای تروریستی در سوریه پیوست.

گفتنی است که «انصار بیت‌المقدس» عملیات تروریستی بسیار خشونت باری را علیه ارتش مصر مرتکب شده است. انصار بیت المقدس بعد از ظهور داعش با داعش بیعت کرده و خود را در این گروه تروریستی منحل کر