.
.
.

آمریکا: صبر ما از روسیه به سرآمده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

کاخ سفید آمریکا روز دوشنبه از تصمیم خود برای تعلیق گفتگوهای خود با روسیه برسر آتش بس در سوریه دفاع کرد و گفت مسکو سعی دارد با بمباران غیرنظامیان آنها را وادار به «اطاعت» کند.

جاش ارنست، سخنگوی کاخ سفید گفت: صبر ما از در مورد روسیه کاملا به پایان رسیده است.

او گفت: «وضعیت سوریه غم انگیز است، و روسیه قادر به گفتگو با آمریکا نیست.»

دیپلماتهای آمریکایی گفتگوها با روسیه برای از سرگیری آتش بس در سوریه را به حالت تعلیق درخواهند آورد. وزیران خارجه آمریکا و روسیه، جان کری و سرگئی لاوروف، در ۹ سپتامبر در مورد آتش بس سوریه به توافق رسیده بودند.

دو طرف در هفته گذشته یکدیگر را بخاطر از سرگیری جنگ و شکسته شدن آتش بس سوریه سرزنش کردند. جنگ سوریه اکنون وارد پنجمین سال خود شده است.

واشنگتن روسیه را متهم کرد که حاضر نیست رژیم سوریه را برای متوقف کردن حمله های هوایی علیه غیرنظامیان در این کشور تحت فشار قرار دهد.

از سوی دیگر روسیه می گوید واشنگتن نتوانسته است مخالفان «میانه رو» سوری را از تروریستهای طرفدار القاعده متمایز کند.
جان کربی، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در بیانیه خود گفت: «روسیه متاسفانه نتوانسته به تعهدات خود به ویژه در زمینه مسائل بشردوستانه عمل کند.»
او افزود: «روسیه یا نخواسته و یا نتوانسته رژیم سوریه را مجبور به انجام تعهداتی کند که روسیه آنها را پذیرفته و تصویب کرده است.»

کربی گفت که در عوض روسیه و رژیم اسد راه حل نظامی را در سوریه دنبال می کنند و به بمباران مناطق غیرنظامی و بیمارستانها ادامه می دهند و مانع رسیدن کمکهای انساندوستانه به غیرنظامیان می شوند.

واشنگتن بار دیگر روسیه و رژیم سوریه را بخاطر حمله خونین به یک کاروان کمک های انساندوستانه سازمان ملل متحد در حومه شهر حلب در روز ۱۹ سپتامبر محکوم کرد.