.
.
.

کویت خواستار تشکل جلسه «اضطراری» سازمان همکاری اسلامی در باره حلب شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دولت کویت روز شنبه 1 اکتبر 2016 از سازمان همکاری اسلامی و اتحاده خواست تا در باره کشتار مردم بی دفاع حلب و ویرانی برنامه ریزی شده این شهر جلسه‌ای «فوری و فوق العاده» تشکیل شود.

دولت کویت همصدا با شورای همکاری خلیح، حملات وحشیانه هوایی به بیمارستانها و مناطق مسکونی و قتل‌عام غیر نظامیان حلب را به شدت محکوم کرده و خواستار تشکیل جلسه‌ای «اضطراری» از سوی سازمان همکاری اسلامی و اتحادیه عرب برای بررسی وضعیت بحرانی این شهر شد.

در همین حال وزارت خارجه کویت اعلام کرد که شیخ صباح خالد الحمد الصباح وزیر امور خارجه این کشور ضمن تشکیل جلسه‌ای با مسئولان این کشور شرایط بحرانی شهر حلب و راه‌های هماهنگی جهت کمک به اهالی آسیب دیده این شهر را بررسی کرد.

در بیانیه وزارت خارجه کویت آمده است که شیخ صباح خالد حمد الصباح در تلاش برای یافتن راه حلی برای کمک به مردم حلب طی تماس با سامح شکری وزیر امور خارجه مصر، عبداللطیف الزیانی، دبیر کل شورای همکاری خلیج، احمد ابوالغیظ دبیر کل اتحادیه عرب و ایاد مدنی دبیر کل سازمان همکاری کشورهای اسلامی خواستار جلسه ای «اضطراری» در باره این بحران شد.

کویت از مجموعه کشورهایی عربی خلیج است که از بد آغاز انقلاب مردم سوریه از مخالفان اسد حمایت کرد. این کشور از اعضای موثر و فعال شورای همکاری خلیج است و در مناطق منطقه ای و بین المللی از همپیمانان نزدیک کشور پادشاهی سعودی به شمار می رود.