.
.
.

شورای همکاری خلیج خواستار مداخله فوری شورای امنیت در حلب شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

کشورهای عضو شورای همکاری خلیج، روز شنبه با صدور بیانیه‌ای بمباران مناطق مسکونی و کشتار غیر نظامیان توسط رژیم اسد و همپیمانانش را به شدت محکوم کرد.

به گزارش تلویزیون العربیه، عبداللطیف الزیانی دبیر کل شورای همکاری خلیج گفت:« کشورهای عضو شورای همکاری خلیج حملات هوایی بی وقفه نیروهای اسد به حلب و کشتار مردم غیر نظامی ویرانی برنامه ریزی شده شهر حلب توسط اسد و همپیمانانش را به شدت محکوم می کند».

الزیانی افزود :«این اقدامات غیر انسانی از سوی رژیم اسد و همپیمانانش نقض آشکار قوانین بین المللی و زیر پا گذاشتن همه ارزش‌های انسانی و اخلاقی است».

الزیانی گفت:« شورای همکاری خلیج خواستار محکوم کردن اعمال وحشیانه رژیم اسد توسط سازمان ملل متحد شد».

الزیانی افزود:«شورای همکاری خلیح خواستار وداخله فوری سازمان ملل و شورای امنیت در حلب به منظور متوقف کردن بمباران‌های وحشیانه حلب و جلوگیری از قتل صدها غیر نظامی در این شهر شد».

شورای همکاری خلیج متشکل از پادشاهی سعودی، امارات عربی متحده، بحرین، کویت، عمان و قطر در بیانیه مشترکی اعلام کردند که عملیات رژیم اسد و همپیمانانش در شهر حلب به طور برنامه ریزی شده و منظم جهت از بین بردن مناطق مختلف این شهر، تجاوزی آشکار و مغایر با قوانین بین المللی به شمار می رود.»

الزیانی دبیر کل شورای همکاری خلیج از شورای امنیت سازمان ملل متحد خواست تا به منظور متوقف کردن تجاوز و قتل عام اهالی حلب و پایان دادن به درد و رنج مردم سوریه فورا مداخله کند.

دبیر کل شورای همکاری خلیج همچنین خواستار اجرای کامل قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل در خصوص بحران سوریه شد.