.
.
.

یک کشتی غیرنظامی اماراتی در باب المندب هدف حمله حوثی‌ها قرار گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

فرماندهی ائتلاف عربی برای حمایت از مشروعیت در یمن اعلام کرد که بامداد شنبه ۱ اکتوبر ساعت ۱۲:۳۰، اقدام به عملیات نجات سرنشینان غیرنظامی یک کشتی اماراتی در تنگه باب المندب کرد که توسط حوثی‌ها هدف حمله قرار گرفته بود.

کشتی غیرنظامی «سویفت» متعلق به شرکت لایروبی دریایی امارات، در یکی از سفرهای معمولی خود برای رساندن کمک‌های پزشکی به عدن و انتقال زخمی‌های غیرنظامی به منظور درمان آن‌ها در خارج از یمن بود.

این حمله نشانه‌ای خطرناک از این مساله است که شبه‌نظامیان حوثی، در پی انجام حملاتی تروریستی با هدف ضربه زدن به کشتیرانی بین‌المللی غیرنظامی و کشتی‌های امداد رسان در باب المندب هستند.

نیروی هوایی و دریایی ائتلاف بین‌الملل هم قایقی را که عامل حمله بود، تعقیب کرده و آن را هدف قرار دادند.

فرماندهی کل نیروهای مسلح امارات پیش از این اعلام کرده بود یکی از کشتی‌های اجاره‌ای‌اش که پس از انجام ماموریت عادی، در حال بازگشت از عدن بود، در تنگه باب المندب هدف حمله قرار گرفت و به هیچ‌کس از سرنشینان آن آسیبی نرسید.

به گزارش خبرگزاری رسمی امارات (وام)، فرماندهی کل نیروهای مسلح امارات اعلام کرده که تحقیق برای شناسایی دلیل حادثه، در جریان است.

شایان ذکر است که دولت امارات متحده عربی در اجرای سلسله‌ای از پروژه‌های خیرخواهانه به منظور کمک‌رسانی به نیازمندان و بازسازی یمن، مشارکت دارد. عمده این پروژه‌ها در زمینه‌های بهداشت، آموزش، اسکان و سازمان‌های عمومی هستند.