.
.
.

فرانسه: هدف از بمباران حلب توسط نظام اسد و متحدانش تقسیم سوریه است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مارک ایرو وزیر امور خارجه فرانسه جمعه ۲۳ سپتامبر گفت که بمباران حلب نشان می‌دهد که دولت سوریه و هم‌پیمانانش، در پی تقسیم سوریه هستند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، ایرو در کنفرانسی خبری در سازمان ملل متحد افزود: «بمباران ساعت‌های گذشته حلب نشان می‌دهد که نظام، با برگه تقسیم سوریه بازی می‌کند و هم‌پیمانانش هم این اجازه را می‌دهند».

حملات هوایی شدید هواپیماهای نظامی روسی و سوری روز جمعه به مناطق تحت کنترل مخالفان در شرق حلب، دستکم ۹۱ کشته بر جای گذاشت.

این دومین روز از حملات شدید هوایی به مناطق تحت کنترل مخالفان در حلب است. این حملات پس از آن آغاز شد که دولت سوریه که از سوی روسیه حمایت می‌شود، از آغاز عملیاتی بزرگ برای به کنترل درآوردن تمام شهر حلب خبر داد؛ اقدامی که باعث فروکش کردن امیدها برای زنده کردن آتش بس می‌شود.

این در حالی است که جان کری و سرگئی لاوروف وزرای امور خارجه آمریکا و روسیه، جمعه بر سر بحران سوریه در نیویورک گفت‌وگو کردند. پس از آن کری از «پیشرفت بسیار اندک» در این گفت‌وگوها خبر داد و گفت دو طرف در حال بررسی افکاری مشترک برای پایان دادن به جنگ داخلی سوریه هستند.

از سویی بشار الجعفری نماینده نظام سوریه در سازمان ملل متحد گفت که مذاکرات صلح ماه اکتبر آینده از سر گرفته نخواهد شد.

بسمه قضمانی یکی از مسئولان ائتلاف ملی اپوزیسیون سوریه هم گفت که هیچ نشانه‌ای از اهتمام روسیه به آتش‌بس در سوریه وجود ندارد.

بمباران شدید حلب هیچ جای شکی به این باور باقی نمی‌گذارد و دولت سوریه و هم‌پیمان روس‌اش، درخواست جان کری وزیر امور خارجه آمریکا را برای متوقف کردن پرواز جنگند‌ها و از سرگیری آتش‌بس که یک هفته ادامه داشت و دوشنبه گذشته پایان یافت را نادیده می‌گیرند.