.
.
.

تماس برخی از فرماندهان حوثی‌ها با ارتش ملی یمن برای تسلیم شدن

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

طی روزهای گذشته حملات هوایی پی در پی ائتلاف عربی به مواضع حوثی‌ها در صنعا و اطراف آن، راه را برای نیروهای زمینی ارتش ملی و مقاومت مردمی یمن هموار کرد تا مناطق "المداویر" استان «نهم» واقع در شرق صنعا، را با موفقیت کامل به کنترل خود درآورند.

به گزارش العربیه به نقل از منابع نظامی یمن ارتش ملی این کشور با محاصر و کنترل مناطق مذکور راه امداد رسانی شبه نظامیان حوثی در منطقه بنی بارق را به طور کامل قطع کرد.

در همین حال برخی از فرماندهان عالی رتبه حوثی‌ها طی تماس‌هایی با فرماندهی ارتش ملی یمن اعلام کردند که در صورتی که دولت قانونی آنها راعفو کند حاضرند خود را تسلیم نیروهای مردمی و ارتش کنند.

به گفته این منابع برخی از افسران نیروهای مسلح نیز با فرماندهی ارتش ملی یمن تماس گرفته و خواستار تسلیم خود به نیروهای دولت قانونی یمن شدند.

این افراد که اغلب از فرماندهان عالی رتبه ارتش بوده و با حوثی‌ها همکاری می کردند اکنون می خواهند سرنوشت خود را از حوثی‌ها جدا سازند. این افراد که از فرماندهان عالی رتبه هستند در تماس های خود تاکید کردند که آنها در هیچ یک از عملیات نظامی که حوثی‌ها برای سرکوب مردم انجام دادند شرکت نداشتند.

پیش از این نیز در بخشی از استان مارب که تحت کنترل کودتاگران است، واحدهایی نظامی از نیروهای وابسته به علی عبدالله صالح از حوثی‌ها جدا شده و به صفوف نیروهای ارتش ملی ملحق شدند.

با گذشت زمان و شکست تدریجی حوثی‌ها در مناطق مختلف اغلب نیروهای دولتی و کارمندان موسسات و نهادهای دولتی مستقر در صنعا خواهان التحاق به نیروهای دولت قانونی یمن هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم