فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • قربانیان کشتی واژگون شده در آبهای ساحلی مصر به 148 تن رسید

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  بنابر آخرین اطلاعات به دست آمده از مقامات مصری تاكنون 148 جثه متعلق به مهاجران غیر قانونی آفریقایی که روز چهارشنبه 21 سپتامبر کشتی حامل آنها در آبهای سواحل مصر واژگون شد، از آب بیرون کشیده شد.

  به گزارش العربیه، مرزبانان دریایی مصر در سومین روز از جستجوهای خود در آبهای اقیانوس اعلام کرده‌اند که تاکنون 148 جثه از آب اقیانوس بیرون کشیدند.

  حادثه غرق شدن بیش از 150 نفر در آب‌های ساحلی مصر درست همزمان با حضور رهبران جهان در نشستی در نیویورک که برای موضوع بحران پناهندگان برگزار شده بود اتفاق افتاد.

  نیروی دریایی مصر در استان البحیره روز چهارشنبه اعلام کرد که مرزبانان دریایی این منظقه حدود 100 جثه که در آب شناور بودند را بیرون کشیدند. بیشتر قربانیان و نجات یافتگان از کشورهای آفریقایی هستند.

  این کشتی حامل مهاجران غیرقانونی حامل بیش از 300 آفریقایی پناهجو بوده است که قصد دارند به اروپا هجرت کنند.

  مقامات مصری اعلام کردند 4 تن که گفته می شود یکی از آنها ناخدای کشتی واژگون شده و 3 تن از همکاران وی به اتهام به عامل و مسبب مرگ غیر عمدی این مهاجران بازداشت کرده‌اند.

  نیروهای امداد و نجات مصری هنوز در تلاشند تا مفقودین بیشتری را پیدا کنند.

  بررسی‌های اولیه حاکی از آن است این قایق بیش از ظرفیت مجاز خود سرنشین داشته و همین موضوع موجب شده تا واژگون شود.

  در همین حال کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان نیز در پی واژگونی قایق حامل مهاجران در آب‌های مصر اعلام کرد: «وقوع چنین حوادثی تاکید کننده اهمیت عملیات امداد و نجات به عنوان بخشی از برنامه‌های لازم برای مهاجران و پناهندگانی است که از دریای مدیترانه عبور می‌کنند».

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران