فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • دستکم۹۱ کشته در حملات هوایی روسی و سوری به حلب

  منبع: دبی-العربیه.نت، فارسی

  عمار السلمو مدیر اورژانس در مناطق تحت کنترل مخالفان اسد در شرق حلب گفت که حملات شدید هوایی روز جمعه ۲۳ سپتامبر جنگنده‌های روسی و سوری، دستکم ۹۱ کشته بر جای گذاشت و ۴۰ ساختمان را منهدم کرد.

  این دومین روز از حملات شدید هوایی به مناطق تحت کنترل مخالفان در حلب است. این حملات پس از آن آغاز شد که دولت سوریه که از سوی روسیه حمایت می‌شود، از آغاز عملیاتی بزرگ برای به کنترل درآوردن تمام شهر حلب خبر داد؛ اقدامی که باعث فروکش کردن امیدها برای زنده کردن آتش بس می‌شود.

  خبرگزاری رویترز به نقل از ساکنان حلب گزارش داد که خیابان‌ها هنگام بمباران خالی بود. این در حالی است که همچنان ۲۵۰ هزار غیر نظامی در مناطق تحت کنترل مخالفان در حلب حضور دارند و تلاش می‌کنند از بمباران‌های هوایی و توپخانه‌ای نیروهای دولتی و روسیه، پناه بگیرند.

  بمباران شدید حلب هیچ جای شکی به این باور باقی نمی‌گذارد که دولت سوریه و هم‌پیمان روس‌اش، درخواست جان کری وزیر امور خارجه آمریکا برای متوقف کردن پرواز جنگند‌ها و از سرگیری آتش‌بس را که یک هفته ادامه داشت و دوشنبه گذشته پایان یافت، نادیده می‌گیرند.

  یکی از فرماندهان مخالفان مسلح اسد در پیامی صوتی که برای خبرگزاری رویترز فرستاده شده می‌گوید: «این شدید‌ترین انفجارهایی است که در حلب روی می‌دهد».

  شامگاه پنجشنبه ارتش سوریه در بیانیه‌ای، آغاز عملیات کنترل مناطق شرق حلب را اعلام کرد و از غیرنظامیان خواست از پایگاه‌های مخالفان مسلح، دور شوند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران