فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • مخالفت مسكو با درخواست کری برای توقف پرواز جنگنده‌های روسی و سوری در شمال سوریه

  منبع: دبی-العربیه.نت، فارسی

  سرگئی ریباکوف معاون وزیر امور خارجه روسیه با درخواست جان کری وزیر امور خارجه آمریکا برای توقف پرواز هواپیماهای نظامی روسی و سوری بر فراز مناطق مخالفان در شمال سوریه، مخالفت کرد.

  به گزارش خبرگزاری اینترفاکس، ریباکوف پنجشنبه ۲۲ سپتامبر گفت: «این طرح تا زمانی که ثابت نشود نه فقط آمریکا بلکه دیر بازیگران هم در این روند حضور دارند، سودی ندارد... گروه‌هایی که همچنان معتقدند جنگ تنها راه حل مشکلات است و خشونت تنها راه سرنگونی نظام بشار است، اکنون به این باور رسیده‌اند که نباید از زور استفاده کرد».

  جان کری وزیر امور خارجه آمریکا چهارشنبه در جلسه شورای امنیت سازمان ملل متحد، خواستار توقف پرواز هواپیماهای نظامی روسی و سوری بر فراز مناطق مخالفان در شمال سوریه شد. او با اشاره به بمباران اخیر کاروان حامل کمک‌های بشردوستانه در نزدیکی حلب که می‌گوید توسط جنگنده‌های روسی یا سوری صورت گرفته، بر قراری منطقه پرواز ممنوع در شمال سوریه را تنها راه بازیابی اعتماد مخالفان، از سرگیری آتش‌بس و آغاز مذاکرات صلح دانست.

  ریباکوف ادامه داد که سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه و همتای آمریکایی‌اش، به مذاکرات خود درباره بحران سوریه، ادامه خواهند داد.

  پیش از این، حسن روحانی رئیس جمهوری ایران هم با برقراری مناطق پرواز ممنوع در شمال سوریه اعلام مخالفت کرده بود.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران