.
.
.

ارتش لبنان رهبری داعش در یک اردوگاه فلسطینی را دستگیر کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ارتش لبنان در بیانیه‌ای اعلام کرد فرمانده شبه‌نظامیان داعش در اردوگاه فلسطینی‌نشین عین الحلوه را دستگیر کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی لبنان، ارتش لبنان پنجشنبه ۲۲ سپتامبر اعلام کرد که نیروهای اطلاعاتش، عماد یاسین تبعه فلسطین که شبه‌نظامیان داعش را در اردوگاه عین الحلوه رهبری می‌کرد، دستگیر کردند.

این بیانیه افزوده است: «عماد یاسین با حکم قضایی دستگیر شد. او در صدد بود عملیات بمب‌گذاری در چند مرکز پلیس، مرکز عمومی، مناطق گردشگری، بازارهای تجاری، تجمعات مردمی و مناطق مسکونی را در چند منطقه لبنان، با کمک‌ گروه‌هایی تروریستی در خارج از کشور، مدیریت کند».

این بیانیه افزود: «تحقیقات با نظارت دستگاه قضایی متخصص با متهم ادامه دارد.»

اردوگاه ین الحلوه در شهر ساحلی صیدا در جنوب لبنان قرار دارد. این اردوگاه شاهد درگیری‌های بسیاری میان گروه‌های فلسطینی مسلح بود که برخی از این درگیری‌ها، خونبار بود.

اردوگاه‌های فلسطینی در لبنان زیر نظر دستگاه‌های امنیتی لبنان قرار ندارند و یک نیروی مشترک فلسطینی این اردوگاه‌ها را مدیریت می‌کند.

یک منبع امنیتی گفته است، یاسین که پیش از عضویت در داعش، عضو یکی از گروه‌های اسلامگرا بود «به اتهام دست داشتن در عملیاتی تروریستی و برنامه‌ریزی برای بمب‌گذاری‌های گسترده در مناطق جنوب و جبل لبنان، تحت پی‌گرد قضایی قرار داشت».

خبرگزاری دولتی لبنان به نقل از شاهدان عینی گزارش داده است که پس از دستگیری یاسین، شماری از ساکنان منطقه، فرار کردند.

شامگاه چهارشنبه همچنین درگیری‌هایی با اسلحه سبک میان اعضایی از گروه فلسطینی فتح و برخی وابستگاه احزاب اسلامگرای تندرو، روی داد.