فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • کشته شدن 62 تن از ارتش اسد در حمله ائتلاف بین المللی؛ شورای امنیت جلسه می گیرد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  دیده بان حقوق بشر سوریه شامگاه روز شنبه، گزارش داد که در پی حمله ائتلاف بین المللی داعش، یک موضع نظامی ارتش وابسته به رژیم اسد در دیر الزور سوریه، مورد حمله قرار گرفت و در پی آن بیش از 60 سرباز کشته شدند.

  از سوی دیگر، ارتش آمریکا، اعتراف کرد که یک موضع ارتش رژیم سوریه را به اشتباه بمباران کرده است چرا که گمان می کرد یک موضع وابسته به گروههای تروریستی است.

  ارتش آمریکا گفته که جنگنده های ائتلاف بین المللی، به عمد موضع ارتش سوریه را مورد حمله قرار ندادند و ائتلاف این حمله و نتایج آن را بررسی خواهد کرد.

  ارتش آمریکا گفته که حملات هوایی خود در نزدیکی دیر الزور را پس از اعلام روسیه مبنی بر اینکه یک موضع ارتش سوریه در دیر الزور مورد حمله قرار گرفته، متوقف کرده است.

  شامگاه شنبه، خبرگزاری‌های بین‌المللی به نقل از خبرگزاری دولتی سوریه، از حمله هوایی نیروهای ائتلاف بین‌المللی به یکی از پایگاه‌های ارتش سوریه در شرق این کشور خبر دادند.

  ارتش سوریه شامگاه شنبه مدعی شد که یکی از پایگاه‌‌هایش در شرق استان دیرالزور مورد حمله هوایی ائتلاف تحت رهبری آمریکا قرار گرفته و وزارت دفاع روسیه از کشته شدن 62 سرباز سوری و زخمی شدن بیش از 100 تن دیگر در حمله به این پایگاه خبر داد.

  در همین حال، خبرگزاری فرانسه گفته است که روسیه خواستار تشکیل جلسه شورای امنیت شده‌ است. ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه آن کشور نیز گفته بود مسکو خواستار توضیحات ایالات متحده در مورد جزئیات این واقعه، پیش از تشکیل جلسه شورای امنیت است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران