فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • کشته شدن شمارى از فرماندهان عالی رتبه حوثی‌ها در یمن

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  منابع العربیه روز یکشنبه 18 سپتامبر از کشته شدن فرمانده شبه نظامیان حوثی در جبهه میدی در استان حجه واقع در منطقه شمال غربی یمن خبر دادند.

  طبق این گزارش، علی عایض یمن، به همراه ده تن از فرماندهان و دستیاران خود در حمله هوایی جنگنده‌های ائتلاف عربی کشته شدند.

  برخی از این افراد در جريان بمباران کشته شده و برخی ىيطر ىر اثر گلوله باران توپخانه‌ای ارتش سعودی به قتل رسیدند.

  به گفته منابع محلی علی عایض، یکی از مهمترین رهبران شبه نظامی حوثی به شمار می رود به همین دلیل با افزایش درگیرها در این مناطق وی از سوی حوثی‌ها برای سمت فرماندهی کل نیروهای مستقر در جبهه میدی تعیین شده بود. مرگ عایض ضربه‌ای دردناک به شبه نظامیان حوثی به شمار می رود.

  در جبهه صرواح در غرب استان مارب نیز بامداد امروز یکشنبه ابوبشار عبده سعید صبر، یکی دیگر از فرماندهان نظامی حوثی‌ها به همراه تعدادی از همراهانش در غرب صرواح طی درگیری با نیروهای ارتش ملی یمن کشته شدند.

  طی روزهای گذشته ده‌ها تن از شبه نظامیان حوثی‌ و علی عبدالله صالح از جمله جبران الحسینی، یکی از افسران و نیروهای امنیتی ویژه محافط سابق دیکتاتور مخلوع یمن در غرب صرواح کشته شدند.

  در استان صعده که عنوان دژ مستحکم حوثی‌ها از آن یاد می شود 5 تن از حوثی طی درگیری با نیروهای مقاومت مردمی کشته شدند. در شمال نهم نیز ابوعمره یکی از رهبران نظامی حوثی‌ها کشته شد.

  در همین حال جنگنده‌های ائتلاف عربی به رهبری سعودی طی شبانه روز گذشته حدالقل 6 بار مناطق مختلف تحت کنترل حوثی‌ها را بمباران کرد.

  به گفته منابع العربیه در حملات هوایی ائتلاف عربی، اردوگاههای حوثی ها در کهلان، صعده، بقم، الظاهر و القمع، به شدت بمباران شد.

  جنگنده‌های ائتلاف عربی همچنین مواضع حوثی‌ها را در مناطق اطراف استان تعز و ذمار واقع در جنوب صنعا را نیز بمباران کردند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران