.
.
.

ملک سلمان: داشته‌های گرانبهایمان را برای آسودگی حجاج فدا می‌کنیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز دوشنبه در مراسم دیدار با شاهزادگان، مفتی اعظم پادشاهی، علما، بزرگان، مهمانان بلندپایه از کشورهای شورای همکاری خلیج، وزرا، فرماندهان واحدهای نظامی شرکت کننده در حج امسال و اعضای کادرهای پزشکی مشارکت کننده در حج، در کاخ منا، سخنرانی ایراد کرد که بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

الحمد لله رب العالمین و درود خداوند بر خاتم الانبیا و المرسلین محمد و بر خاندان و اصحابش.

برادران و فرزاندن من از اعضای واحدهای نظامی

برادران حاضر در این جمع

به شما و به برادران و فرزندان شهروند خودم و حجاج بیت‌الله الحرام، عید قربان را تبریک می‌گویم، خداوند این عید را با خیر، یمن و برکت برای کشور ما و همه امت اسلامی، تکرار کند. عید شما مبارک.

برادران و فرزندان نظامی‌ام

از همه شما به خاطر تلاش‌های بزرگتان در خدمت به حجاج خانه خدا، تشکر می‌کنم. خدمت به مهمانان خداوند رحمان و بیدار ماندن برای آسودگی آن‌ها، شرف ما است. داشته‌های گرانبهایمان را برای فراهم کردن راحت و اطمینان خاطر برایشان هزینه می‌کنیم تا مناسکشان را به آسانی و آرامش انجام دهند.

برادران من

وطن شما اقدام‌های بزرگ شما را ارج می‌نهد. شما از خود گذشتگی‌های بزرگی برای دفاع از وطن و حمایت مرزهایش انجام می‌دهید. ما به شما افتخار می‌کنیم. از خداوند می‌خواهیم که به شما یاری رساند، پیروزتان گرداند و به تلاش‌های شما برکت دهد به یاری خدا ما در مسیر آبا و اجدادمان با هدف دفاع از دین، وطن و مقدراتمان پیش می‌رویم.

برادران من

امروز یاد شهدای قهرمانمان را که جان خود را در دفاع از دین و وطنشان فدا کردند، گرامی می‌داریم، از خداوند سبحان می‌خواهیم آن‌ها قرین رحمت فرماید و در بهشت برینش، علو درجات بخشد. به فرزندان مجروحمان هم شفای عاجل عنایت کند. همچنین از خداوند بزرگ می‌خواهیم کشورمان را حفظ کرده و نعمت امنیت و ثبات را برایمان پایدار کند؛ که خداوند شنونده دعا و استجابت کننده آن است.

والسلام عليكم ورحمة الله وبركاته".