.
.
.

ویدیو..زائران ایرانی: برخلاف ادعای خامنه‌ای مدیریت سعودی برای حج بسیار عالی است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

برخلاف خواست مقامات تهران برای منع مسلمانان ایرانی از سفر به حج و برغم اظهارات تند علی خامنه‌ای رهبر ایران علیه پادشاهی سعودی، شمار زیادی از ایرانیان مقیم در خارج، امسال برای ادای فریضه دینی حج به کشور سعودی سفر کرده و ضمن ابراز خرسندی از استقبال گرم مسئولان سعودی، مراسم حج را ادا کردند.

محمد العرب گزارشگر العربیه با حضور در مراسم عرفات با تعدادی از حاجیان ایرانی مصاحبه‌ای انجام داده و نظر آنها را در باره نحوه برخورد مقامات مسئول سعودی با حاجیان، روش پذیرایی، استقبال از زائران و نحوه اداره مراسم را از آنها جویا شد.

یکی از زائران ایرانی گفت:«استقبال بسیار عالی بود اداره حج بسیار منظم و بی نظیر است و برغم ادعاهای خامنه‌ای من با چشم خودم دیدم که هیچ نقصی در اداره امور حجاج نیست».

این زائر ایرانی گفت:«خامنه خود را خلیفه خدا بر زمین می داند و معتقد است که بر همه مسلمانان باید ولی و وصی باشد لذا از چارچوب این طرز تفکر می خواهد در امور همه کشورها دخالت کند. دشمنی او با پادشاهی سعود نیز از همین طرز تفکر نشات گرفته است».

وی افزود:رژیم ایران خود در اداره کشور عاجز است واگر مدیریت را نمره بیست قرار دهیم نمره رژیم ایران در اداره امور صفر است.

زائر ایرانی اظهار داشت :«اگر کارشکنی و مشکل تراشی رژیم جمهوری اسلامی نبود تمام ایرانیان قادر بودند که فریضه حج را در این کشور ادا کنند».

یک زائر دیگر ایرانی طی مصاحبه ضمن ابراز خوشحالی و خرسندی از ادای فریضه حج و تشکر از دولت و ملت سعودی، در بخشی از سخنانش گفت:«خامنه‌ای مردم ایران را نمایندگی نمی کند او فقط کسانی که به ولایت فقیه ایمان دارند را نمایندگی می کند حتی همه شیعیان خامنه‌ای را قبول ندارند».

وی افزود:«رژیم جمهوری اسلامی در امور همه کشورهای منطقه دخالت می کند در سوریه، یمن، لبنان و حتی در امور سعودی نیز دخالت می کند این رژیم با همه کشورها مشکل دارد. رژیم جمهوری اسلامی حامی تروریسم این رژیم از طریق مزدورانش از حزب الله لبنان گرفته تا حوثی‌ها در یمن در کشورها دخالت و خرابکاری می کند».