فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • زائران خانه خدا در اولین روز عید قربان برای رمی جمرات به منی رسیدند

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  گروهی از زائران خانه خدا امروز دوشنبه 12 سپتامبر 2016 در اولین روز عید قربان برای ادای مراسم «رمی جمره» به منی رسیدند.

  در همین حال و در راستای ارائه خدمات و پذیرایی از زائران خانه خدا، ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود، پادشاه سعودی جهت اشراف مستقیم بر روند ارائه خدمات و پذیرایی از حجاج خود را به مشعر منی رساند تا از نحوه کار گروه‌های خدمتگزار حاضر در خانه خدا آگاه شود.

  مهمانان خانه خدا شب گذشته پس از ادای نماز مغرب و عشاء در مشعر مزدلفه پس از وقوف در عرفات و انجام رکن اساسی حج، امروز مراسم رمی جمرات را در منی انجام خواهند داد.

  در همین حال شاهزاده خالد الفیصل، امیر مکه و رئیس کمیته مرکزی امور حجاج، در تماس با العربیه گفت:«الحمدلله حرکت زائران خانه خدا از منطقه‌ای به منطقه دیگر به کندی و با آسانی و موفقیت تمام، پایان یافت و تاکنون هیچ حادثه‌ای غیر طبیعی رخ نداده است».

  رمی جمره چیست

  رمی جَمَره پرتاب کردن سنگ ریزه به سوی جمره در حج است و از آن در باب حج سخن گفته اند. رمی جمرات در منی از مهم ترین ارکان اعمال ایام تشریق است و در روایات آمده است که ابلیس برای بار اول در جمره عقبه خود را بر حضرت ابراهیم نمایاند و آن حضرت با سنگریزه هایی او را از خود دور ساخت و ابلیس دیگر بار در جمره وسطی و اولی راه را بر او بست و ابراهیم بار دیگر او را با پرتاب سنگ گریزان کرد. و ابلیس به هنگام فرار به سرعت گریخت. و جمره و اجمار به معنای شتاب کردن و گریختن است، زیرا که شیطان در این مکان از برابر ابراهیم گریخت لذا افراد باید در این محل با رمی جمره و انداختن سنگ بر شیطان ظاهر، شیطان درون را نیز سرکوب کنند تا از شیطان پیروی نکند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران