.
.
.

سعودی شبکه تلویزیونی حج به زبان فارسی راه اندازی کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سعودی روز یکشنبه ۱۱ سپتامبر از راه اندازی شبکه حج به زبان فارسی به منظور خطاب قرار دادن حجاج و زوار فارسی زبان در سراسر جهان که شمار آن‌ها ۱۳۰ میلیون تن برآورد می‌شود، خبر داد.

خبرگزاری رسمی سعودی خبر داد که این شبکه تلویزیونی، توسط صدا و سیمای سعودی ره اندازی شده و برنامه‌های خود را از مرکز تلویزیون مکه مکرمه، پخش می‌کند.

عادل بن زید الطریفی وزیر فرهنگ و اطلاع رسانی سعودی اعلام کرد که هدف از راه اندازه این شبکه تلویزیونی، رساندن پیام حج و معانی ماندگار اسلام به حجاج و زائران فارس زبان در سراسر دنیا است.

او ادامه داد این شبکه تلویزیونی که برنامه‌های خود را به صورت ۲۴ ساعته پخش می‌کند، برای پوشش مناسک حج و پخش مستقیم تمام نمازهای مسجد الحرام فعالیت می‌کند.

به گفته عادل الطرفی، این شبکه تلویزیونی از راه چهار کانال «عرب ست»، «نایل ست»، «هات برد» و «یاه ست» برنامه‌های خود را پخش می‌کند. از طریف موج کوتاه اف،ام هم برنامه‌های این شبکه تلویزیونی، به صورت رادیویی پخش می‌شود.

شایان ذکر است که پخش رسمی شبکه حج از راه تلویزیون، رادیو و اینترنت، ساعت شش بعد از ظهر ۸ ذیحجه آغاز و تا ساعت ۶ بعد از ظهر ۱۳ ذیحجه ادامه خواهد یافت. کادر رسانه‌های ۶۰ نفره هم در این شبکه تلویزیونی، مشغول فعالیت است.