فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • رژیم اسد پس از توافق آمریکا - روسیه به حلب حمله کرد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  ارتش رژیم بشار اسد، ساعاتی پس از توافق آمریکا و روسیه درباره سوریه، مناطق در دست مخالفان در حلب را مورد حمله قرار داد. هدف اسد، کسب بیشترین امتیاز پیش از آغاز آتش بس در سوریه است.

  درگیری ها در حلب سوریه که از سالها پیش آغاز شد، تاکنون به کشته شدن هزاران نفر انجامید. بر اساس گزارش های بین المللی، ساکنان این شهر در پی درگیری های جاری، از کمبود غذا و آب رنج می برند. درگیری های حلب، تلاش های سابق برای دست یابی به راه حل در سوریه را ناکام گذاشته است.

  سروان عبدالسلام عبدالرزاق، سخنگوی نظامی گردان های نور الدین الزنکی مخالف رژیم اسد اعلام کرد که جنگ در همه جبهه های جنوب حلب ادامه به شدت ادامه دارد. او گفت که درگیری در العامریه نسبت به دیگر جبهه ها از شدت بیشتری برخودار است.

  دیده بان حقوق بشر سوریه، در گزارشی اعلام کرد جنگنده های که گمان می رود، سوری یا روسی باشند، شهرک های تحت سیطره مخالفان در حومه حلب شمالی از جمله عندان و حریتان و نیز راههای مهم امداد رسانی برای جنجگویان مخالف را بمباران کردند.

  دیده بان حقوق بشر به نقل از ساکنان و شاهدان عینی در شرق حلب گفته که هلی کوپترهای وابسته به رژیم سوریه، بشکه های انفجاری علیه مناطق مسکونی در شماری از مناطق، پرتاب کردند.

  گفتنی است که پس از مذاکراتی سخت و‌ فشرده طی روزهای گذشته در ژنو بلاخره آمریکا و روسیه شامگاه روز گذشته بر سر طرحی برای برقراری آتش بس در جنگ داخلی سوریه و گذاشتن سنگ بنای یک فرآیند صلح به توافق رسیده‌اند.

  بر اساس این طرح از غروب روز دوشنبه آینده، در تمامی سوریه آتش بس برقرار خواهد شد.

  وزیران خارجه آمریکا و روسیه تاکید کردند، توافق بر دو محور اساسی و آن متوقف کردن درگیری‌ها و اقدام مشترک علیه داعش و النصره استوار خواهد بود.

  جان کری وزیر خارجه آمریکا با اعلام این خبر گفت امیدوار است این توافق صلح را به سوریه بازگردانده و موجب کاهش رنج مردم سوریه شود.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران