.
.
.

روزنامه اندیپندنت از سفیر سعودی در عراق عذرخواهی کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

روزنامه بریتانیایی اندیپندنت با انتشار بیانیه ای، از ثامر السبهان، سفیر سعودی در عراق عذرخواهی کرد. این روزنامه پیشتر خبری را منتشر کرد و گفته که عبدالسلام السبهان، تروریست داعشی که اخیرا در یکی از درگیری ها در عراق کشته شده است، پسر عموی سفیر پادشاهی سعودی در بغداد است. روزنامه اندیپندنت همچنین گفته بود که دولت عراق از سفیر سعودی خواستار خروج سفیر سعودی شد چرا که السبهان پیوستن «پسر عمویش» به داعش و کشته شدن او را محکوم نکرد.

اندیپندنت، امروز در بیانیه ای، با عذرخواهی از سفیر سعودی در عراق، گفته که به نام وی به مرکز سازمان ملل متحد برای مبارزه با تروریسم کمک مالی خواهد کرد.

روزنامه بریتانیایی تاکید کرد که هیچ گونه رابطه ای میان عبدالسلام السبهان ترویست داعشی که در عراق کشته شده، و سفیر سعودی در بغداد یا خانواده وی وجود ندارد.

اندیپندنت در خبری گفته بود که عبدالسلام السبهان دو هفته پیش، در یکی از درگیرها در نزدیکی موصل کشته شده است. این در حالی است که السبهان در مارچ 2015 در درگیریهای آزاد سازی استان ادلب سوریه کشته شده بود. خواهر وی نیز در همان زمان، کشته شدن برادرش را بر روی صفحه توییتر خود نوشته است.

سفیر سعودی روز پنج شنبه گذشته، در واکنش به انتشار خبر «ایندیپندنت» به زبان انگیسی بر روی صفحه توییتر خود این خبر را کاملا رد کرده و گفته که پسر عمویی به نام عبدالسلام ندارد. او هر گونه حضور افرادی از خانواده خود در صفوف داعش را تکذیب کرد. سفیر سعودی در بغداد از روزنامه بریتانیایی خواست، خبر خود را تصحیح و عذرخواهی کند. او گفته که حق شکایت و اقدامات قانونی علیه روزنامه را برای خود محفوظ می‌دارد.