.
.
.

ترامپ:اگر رئیس جمهور شوم دستور شليک به قایق‌های مزاحم ايران را خواهم داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دونالد ترامپ، نامزد حزب جمهوریخواه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گفته است که اگر رئیس جمهور شود، دستور شلیک به قایق‌های تندوری سپاه پاسداران ایران که برای ناوهای آمریکایی در آبهای خلیج مزاحمت ایجاد می کنند را صادر خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، دونالد ترامپ که جمعه شب در یک میتینگ انتخاباتی در ایالت فلوریدا سخنرانی می کرد، گفت:« در صورت پیروزی من در انتخابات ماه نوامبر، نیروهای آمریکايِی چنان تقویت خواهند شد، که هیچ کس جرات شوخی کردن با آنها را نخواهد داشت».

طی هفته‌های اخیر در چند مورد گزارش‌هایی از نزدیک شدن قایق های تندرو سپاه پاسداران به کشتی های جنگی آمریکا در خلیج منتشر شده است.

نامزد حزب جمهوریخواه در سخنرانی خود توضیح داد که چگونه سیاست او در قبال مزاحمت قایق های سپاه در این منطقه متفاوت خواهد بود.

دونالد ترامپ گفت: درباره رژیم ایران، زمانی که آنها بخواهند با قایق‌های کوچک خود دور ناوشکن‌های زیبای ما بچرخند و حرکاتی نسبت به مردم ما انجام دهند که نبایست به آنها چنین اجازه‌ای داده می شد، به آنها شلیک خواهیم کرد و آنها را از آن منطقه بیرون خواهیم انداخت.

براساس این گزارش، جمعیت حاضر در این میتینگ انتخاباتی در واکنش به این اظهارات ترامپ شعار می دادند: به آنها شلیک کنید.

نامزد حزب جمهوری‌خواه در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا پیش تر سپاه پاسداران ایران را به تلاش برای اشغال عراق متهم کرد و گفته بود: رژیم ایران، عراق را اشغال خواهد کرد. آنها در حال انجام این کار هستند و این تصویر جالبی نیست.